Yandex Haritalar, “Rota Optimizasyonu” Ürününü Kullanıma Açtı

Yandex__Rota_Optimizasyonu
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Yandex Haritalar API Teknolojileri” ile kısa süre önce harita servislerini kurumların kullanımına açan Yandex, sunduğu bu hizmetin kapsamını yeni ürünlerle geliştirmeye devam ediyor. Harita altyapısına ihtiyaç duyan kurumlar artık Yandex’in verimlilik odaklı Rota Optimizasyonu ürününden de yararlanabiliyor. Kurumların en hızlı ve en uygun maliyetli rotayı belirlemesine yardımcı olan Rota Optimizasyonu teknolojisi, Rusya’dan sonra ilk kez Türkiye’de hizmete açıldı.

Türkiye’nin en güncel harita altyapısına sahip olan Yandex, navigasyon teknolojisi ile bireylerin yolculuklarını planlamasını sağlarken, harita ihtiyacı olan kurumlara da “Haritalar API Teknolojileri” hizmetini veriyor. 2019 yılında sunduğu “Haritalar API Teknolojileri” hizmeti ile kurumların harita ihtiyaçlarına 360 derece çözümler getiren Yandex, şimdiye kadar sadece Rusya’da kullanılan Rota Optimizasyonu ürününü de Türkiye’ye getirdi.

Yeni nesil algoritma ile yüzde 100 otomatik planlama

Yandex, Rota Optimizasyonu ürünü ile lojistik firmalarının ve tedarik zinciri yönetimi yapan kurumların; trafik durumu, mesafe ya da taşınan malzeme gibi değişken koşullarda en verimli şekilde teslimat yapabilmesine yardımcı oluyor. Kurumlar, algoritması ve geniş servis altyapısı ile yüzde 100 otomatik planlama yapabilen Rota Optimizasyonu sayesinde, en hızlı ve en uygun maliyetli rotayı belirleme fırsatı buluyor.

Taşıma giderlerinde yüzde 20’ye varan azalma sağlanıyor

Kurumların teslimat sürecinde yaşadığı sorunları dikkate alarak geliştirilen Rota Optimizasyonu ürünü, saha ekibine görevlerin en uygun şekilde dağıtılmasını sağlayarak, onlara en optimum dağıtım senaryosunu sunuyor. Kurumlar doğru planlama yapabilen Rota Optimizasyonu sayesinde, geç kalma riski yaşamadan teslimat sürecini tamamlıyor. 1000’den fazla siparişin rota planlaması manuel yapıldığında birkaç saat sürerken, bu süreç Rota Optimizasyonu ile yalnızca 10-15 dakika alıyor. Rusya’daki farklı sektörel örneklerde, taşıma giderlerinde yüzde 20’ye varan azalma ve genel olarak yüzde 10 tasarruf sağlandığı gözlemlendi. Tüm bunlarla birlikte, mesafenin ve maliyetin en aza indirilmesi sayesinde gecikmelerden kaynaklanan kayıplar da azaltıldı. Rusya’da Yandex’in Rota Optimizasyonu ürününü IKEA, Baltika (Carlsberg markası), BERU (Yandex’in e-ticaret markası) gibi birçok marka ve kurum kullanıyor.

Yandex’in Rota Optimizasyonu ve Harita API’leri hakkında daha fazla bilgi ve teklif almak için https://yandex.com.tr/promo/navi/maps-api web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye’nin harita sektörüne liderlik yapan Yandex Haritalar’da, 15 milyon kapı numarası, 3 milyondan fazla kurum bilgisi (POI) ve 1 milyon km yol ağı bulunuyor. Yandex Haritalar API’lerini kullanan kuruluşlar arasında; Opet, Getir, BiTaksi, Radyo Trafik, Hürriyet Emlak, iTaksi, HepsiJET gibi onlarca kurum veya organizasyon yer alıyor.

Yandex Hakkında

Yandex, kullanıcılarına akıllı ürünler ve hizmetler sunan bir teknoloji şirketidir. Yandex’in küresel amacı, kullanıcılarına çevrimiçi ve çevrimdışı dünyada daha rahat hareket etmeleri için yardımcı olmaktır. 1997 yılından bu yana faaliyet gösteren Yandex, kullanıcılarına ilk günden bu yana en üst seviyede arama ve bilgi hizmetleri sağlamakta; ulaşım, navigasyon gibi farklı mobil uygulama alanlarındaki lider ürünlerini dünya genelindeki milyonlarca kullanıcı ile buluşturmaktadır. Dünya genelinde 10 farklı ülkede, 34 ofisi bulunan Yandex’in hisseleri 2011 yılından bu yana NASDAQ’ta işlem görmektedir.
Dünyanın en önemli teknoloji şirketlerinden Yandex, Türkiye pazarına 2011 yılında giriş yapmıştır. Kullanıcılarına farklı alanlarda hizmet veren Yandex Türkiye; yandex.com.tr arama motoru ve harita web-servisinin yanı sıra Yandex Navigasyon ve Yandex Haritalar gibi mobil uygulamalar ile kullanıcılarının yolculuklarını planlamasına yardımcı olmaktadır. Şu an 14 milyonu aşan kapı numarası, 3 milyonun üzerinde kurum bilgisi, 1 milyon km’yi aşan yol uzunluğu ile Yandex Haritalar, ülkemizin en gelişmiş harita veri tabanına sahiptir. Yandex Browser, Yandex Çeviri, Yandex Metrica, Yandex Mail, Yandex Hava Durumu, Yandex Disk Türkiye’deki diğer popüler servisleridir.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Lojistik Defteri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme