WABCO Filo Yönetim Sistemi 1.200 Çekiciye Takıldı

wabco
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vos şirketi kapsamlı testler ve denemeler sonrasında seçimini Wabco filo yönetim sistemleri olarak yaptı. Vos Logistics şirketinin şu anda 1.200 adet aracında kullandığı sistemler, Wabco TX-SKY ve TX-FLEX filo yönetim sistemi ile değiştiriliyor.

Yeni filo yönetim sistemi platformu Vos Logistics firmasının ; güvenliğini, etkinliğini ve müşteri servislerini daha iyi bir hale getiriyor. Wabco sonuçta dünyanın önde gelen fren sistemleri tedarikçisi ve ticari araçların güvenlik, etkinlik, ağa bağlılıkları üzerine üst düzey teknolojiler geliştiriyor.Şirket 1.Temmuz tarihinde Vos Logistics ile yaptığı anlaşmayı duyurdu. Vos Logistics Avrupa nın önde gelen lojistik hizmet sunan bir şirketi olarak tüm çekici ve kamyonlarını Wabco firmasının ileri teknoloji filo yönetim sistemi “FMS” ile donatıyor.

WABCO yapılan anlaşma gereği 1.200 adet kamyon ve çekiciye TX-SKY araç bilgisayarını takarak firmanın birinci sınıf dijital çözümlerini, filo yönetim sistemi olarak Vos firmasının araçlarına takıyor. TX-SKY filo yönetim sistemi Vos firmasının var olan FMS sistemlerinin yerine geçecek. Vos Logistics şirketi yirmi yıldan daha uzun bir süredir bu sisteme güvenerek iş yaptı. Vos Logistics aynı zamanda WABCO şirketinin TX-FLEX uygulamasını da kullanıp sürücülerinin kabin dışındaki aktivitelerinde onlara destek olmayı düşünüyor.

Tüm Avrupa da Vos Logistics şirketinin çok kapsamlı bir ağı bulunuyor ve firma karayolları taşımasında ve müşteriye özel lojistik hizmetlerden bilindik önde gelen bir firma. Şirketin misyonu olan ; Müşterilere süreçlerini basit, görünülür ve etkin tutabilmelerine destek” olarak açıklayan Vos Logistics firması düzenli olarak inovasyon ve ileri teknolojiye yatırım yapıyor. Bu sayede güvenlik, etkinlik ve müşteri servislerini sürekti olarak iyileştiriyorlar. Sunulan çözümler WABCO Filo çözümleri tarafından geliştirilip müşterilere sunuluyor. Şirketin bu bölümü özel olarak tüm dünyada; önde gelen taşımacılık ve lojistik firmalarına çok iyi bir yedek parça, filo çözümleri ve servis hizmetleri sunabilmek için geliştirilmiş. Tüm bunların yanı sıra çevreyi de unutmadıklarını ifade ediyorlar.

Yüksek etkinlik ve daha iyi bir müşteri servisi

Vos Logistics şirketinin satın alma müdürü olan Pieter Derksen ; 2018 yılında donanım ve yazılım da yeni bir telematik çözümüne ihtiyaç duyduklarını anlamışlar ve dahili ile harici noktalar arasındaki iletişimi daha iyi bir hale getirmek, etkinliği ve verimliliği arttırmak ve son müşterilerine daha iyi bir servis sunabilmek için atağa kalkmışlar.

Wabco bizim için bir konsept geliştirdi ve ilk araç bilgisayarı olan TX-SKY’ı aynı zamanda sürücü uygulaması olan TX-FLEX ile bir araya getirdi. Şirket bu platformu 15 araçlarında ve beş yan şirketlerinde test etti. Şirketin her istediği bu yeni geliştirilen çözüm ile sunulmuş oldu.

Wabco şirketinin dijital iş bölümü sabit olarak TX-SKY cihazlarını emniyete alarak iletişim bağlantı noktası olarak kullanacak ve sürücülere navigasyon ve planlama detayları ile geri bildirim için birçok bilgi depolayıp sunacaklar. Bu bilgiler içerisinde direksiyon süreleri ve molalar ile sürücünün sürüş stili de bulunuyor olacak.

Bunun dışında Vos Logistics şirketinin sürücüleri TX-FLEX uygulamasını cep telefonlarından kullanabiliyorlar. Bu sayede sürücü kabini dışındaki aktiviteler gerçekleştirilebiliyor. Bunların içerisinde barkod’ların taranması ve imzalı dökümanların kullanılması da bulunuyor.

Resimlerin yüklenilmesi, müşteri geri bildirimlerinin ilave edilmesi veya palet bilgileri ile sorunların bildirilmesi de bu sistemde yer alıyor. Tüm bu bilgiler son olarak Bluetooth özelliği üzerinden TX-SKY araç içi bilgisayarları ile senkronize ediliyor. TX-FLEX sayesinde sürücüler bazı dökümanları müşteride sonlandırdıktan sonra bunları kendi ofislerine de paylaşabiliyorlar.

Bu aktivitelerin dijitalleştirilmesiyle sürücü birçok süreçte zamandan kazanıyor. Üretim sevkiyatından, fatura çıkarılmasına kadar tüm süreçler takip, kontrol altında oluyor ve belgeleniyorlar. Vos Logistics tarafından seçilen çözümler geniş bir teknoloji ürün gamından ve tüm bunları Wabco müşterileri için sunuyor. Bu sistemler nesnelerin interneti IOT ile bulut temelli inovasyonlar da sürekli olarak daha fazla kullanılabilir bir hale getiriliyorlar.

Karbondioksit ve enerji sarfiyatının azaltılması

Wabco’nun FMS sisteminin Vos şirketine işletme verimliliğini arttırmada yardımcı olacağı düşünüldüğünden kendi misyonlarının müşterileri için iş süreçlerini şeffaf, basit ve verimli olarak yapabilmelerinin sağlanması olarak değerlendiriyor. Pieter Derksen bunun dışında Vos Logistics şirketinin ECO-Modülünün şirketin sürdürebilirlik gayretlerine destek olduğunu ifade ediyorlar.

Sürdürülebilirlik’in merkezi önemi vurgulanıyor ve bunun yeni ürünler ve hizmetler için çok önemli olduğu belirtiliyor. Ayrıca çevre emisyon değerlerinin de çok önemli olduğu ve aynı zamanda enerji sarfiyatının da azaltılmasının en önde gelen özellik olduğu ifade ediliyor. Wabco şirketinin ECO-Modülü ile tüm bunlara daha kolay erişileceği de belirtiliyor.

1.200 adet TX-SKY araç bilgisayarı Vos Logistics şirketine sevk edilirken aynı zamanda bir diğer 300 adet TX-SKY sistem birimi de nakliyecilerin araçları için gönderilecek. WABCO EMEA İş ve filo çözümleri Yöneticisi Peter Bal, Vos Logistics gibi büyük bir lojistik hizmet sunucusunun kendi teknolojilerinden emin olup kullanmalarından gurur duyup mutlu olduklarını belirtirken aynı zamanda şu anda var olan FMS çözümlerinin de kendi platformları ile devam ettirildiğini ifade ediyor. Vos Logistics firmasının verimlilik ve güvenlik geliştirmeleri ve eko sistemleri için kendilerini destekleyebilmelerinden memnuniyet duyduklarını ve onların nakliye pazarında öncü pozisyonlarında olmalarına katkı sunabilmelerinin sevindirci olduğunu ifade ediyorlar.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Lojistik Defteri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme