Volkswagen Passat Yerini Skoda Superb’ye Bırakabilir

volkswagen-passat
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amerika merkezli olarak pazardan çekilecek olan Volkswagen Passat için benzer adımın Avrupa’da da atılabileceği gündeme getirildi.

Volkswagen, başta marka olarak kendisi olmak üzere grup içerisindeki tüm üyeleriyle radikal bir elektrik dönüşümü içerisinde. Yapılan planlamalar gereği halihazırda var olan fabrikaların tamamen elektrikli araç üretimine uygun hale getirilmesiyle ilgili somut adımları da yine görme şansına erişmiştik. Böylesine bir dönüşümün getirisi olan yeni ürün gamı için, halihazırda var olan modellerin satış bazında düşük olanlarına vedalar da hayata geçirildi. Avrupa merkezli olarak geçtiğimiz süreçte Jetta ve Beetle’ı listelerden kaldıran yönetimin şu sıralardaki gündemiyse Passat. Markasının sevilen isimlerinden olan Volkswagen Passat için bu gelişme pek çok kişi için sürpriz olsa da, bu adımın Amerika merkezli olarak resmiyete dökülmüş olması gelişmelerin gerçeklik payını artırıyor.

“Volkswagen Passat, Skoda Superb için pazardan çekilebilir”

Passat’ın Amerika listelerinden kaldırılmasının ardından dış kaynaklara marka içerisinden geldiği söylenen bilgiler Avrupa’da da böyle bir hamlenin geleceğini gösteriyor. Bu kararın alınması için masada görünen iki temel neden olduğunu da söyleyebiliriz. Bunlardan ilki, ürün gamında elektrikli araçların yanında daha çok SUV ve Crossover modeline yer açmak. İkinci maddede ise Passat’ın satıştan kaldırılmasıyla birlikte grubun diğer sevilen ismi Skoda Superb’in önü açılma arzusu karşımıza çıkıyor. Bu durum uzun süredir grup içerisinde yaşanan çekişmeyi ortadan kaldırarak, kullanıcıları doğrudan Superb’e yönlendirme hamlesi olarak da algılanabilir.

Passat, hatırlayacağımız üzere uzun süre Türkiye’nin de gündem maddeleri arasında yer almıştı. Volkswagen’in sonradan vazgeçtiği Türkiye yatırımının merkez oyuncularından olan model, her şey planlandığı gibi gitseydi Türkiye’deki tesislerde üretilecekti. Halihazırdaki tabloda ise Passat’ın üretimi elektrikli otomobil dönüşümü için bant çalışmalarının sürdüğü Almanya’daki Emden tesisinde gerçekleştiriliyor. Üretim tesisi merkezli olan bu durum da kaynakların ortaya attığı iddiaların dayanağı arasında. Automotive News Europe‘a göre Passat’ın yeni jenerasyonda sadece Station wagon gövde tipiyle kullanıcılara sunulması ihtimaller arasında. Son yıllarda olduğu gibi Avrupa’nın sınıfında en çok satan otomobili konumunda olan Passat’ın geleceği önümüzdeki 2 yıl içerisinde netlik kazanacak.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Lojistik Defteri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme