Kapat

UPS, Portföyüne 14 Yeni Ülke Daha Ekledi

ups-portfoy
blank
blank

UPS, hem ihracatı desteklemek hem de acil gönderiler için, kesin saat ve gün teslimatı garantili taşıma hizmetlerinde,uluslararası servis yelpazesinin bir parçası olarak, UPS Worldwide Express tarafından hizmet verilen ülkelere 14 yeni ülkeyi ekledi.

UPS (NYSE:UPS), hem ihracatı daha fazla desteklemek hem de acil gönderiler için, kesin saat ve gün teslimatı garantili taşıma hizmetlerinde, uluslararası servis yelpazesinin bir parçası olarak, UPS Worldwide Express tarafından hizmet verilen ülkelere 14 yeni ülkenin daha eklendiğini duyurdu. Ayrıca, küresel hizmetlerin kapsamlı şekilde genişlemesi; ISMEA’da yedi ülkede geç teslim alma süresi, transit geçiş süresi ve Cumartesi teslimatını da içeriyor. Tüm bunlar, şirketinuluslararası hızla büyüyen pazarlarına stratejik odağını gösterirken, işletmeleri akıllı küresel lojistik ağına daha iyi bağlama isteğinin bir parçasıdır.

UPS Türkiye Genel Müdürü Burak Kılıç konuyla ilgili olarak görüşlerini şöyle belirtti: ’’Dünyada 111, Türkiye’de 30 yıldır müşterilerini destekleyen UPS, hizmet verdiği ülke sayısını artırarak global lojistik ağını daha fazla genişletiyor. Böylelikle müşterilerimiz, işlerini büyütmeleri için her geçen gün daha fazla seçeneğe sahip olacaklar. Bu da bizi oldukça heyecanlandırıyor.’’

UPS International başkanı Nando Cesarone ise şu ifadelerde bulundu: “Müşterilerin artık rekabetçi işletmelerin ihtiyaç duyduğu kesin zamanlı hizmetlerle küresel olarak daha iyi rekabet edebilmek için UPS’i seçebileceğini duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Transit geçiş süresini geliştirdik ve hizmet verilen ülke sayısını artırdık. Böylelikle müşterilerimiz, kendi müşterilerinin önemli ihtiyaçlarını daha iyi karşılayabilmek için daha fazla saatlik teslimat seçeneğine sahip.”

Garantili saat ve gün kesin teslimat iyileştirmeleri arasında, müşterilerin Colón Serbest Ticaret Bölgesi’nden yararlanabileceği Panama ve Güney Afrika dâhil Güney ve Orta Amerika, ayrıca Avrupa, Afrika’nın GSYİH ve nüfusa göre en büyük ekonomisi olan Nijeryadâhil olmak üzere Orta Doğu ve Afrika bulunmaktadır.

Ayrıca UPS, 26 Avrupa ülkesinin yanı sıra son 50 yılda kişi başına düşen GSYİH büyümesi yıllık %3,5’i aşan Güney Kore, Çin, Hong Kong, Endonezya ve Singapur gibi diğer gelişmiş pazarlara da yeni posta kodlarını ekleyerek kilit pazarlardaki ekspres hizmet alanını genişletti1.

UPS müşterileri, bu yeni genişletilmiş bölgelerde güçlü gümrük komisyonculuğu hizmetlerinden faydalanabilir. Dünyanın en büyük gümrük hizmeti sunan şirketlerden biri olan UPS, müşterilerin değişen düzenlemelere geçmesine, uyumluluğunun korunmasına ve gönderilerin gümrükler arasında ve sınırlar ötesinde sorunsuz bir şekilde ilerlemesine yardımcı oluyor. UPS gümrük hizmeti sunan ekibi 80 yıldan fazla deneyime, 400’den fazla ithalat ve ihracat izni noktasına ve ABD’de her yıl 6 milyondan fazla gümrük girişine sahiptir. UPS geçen yıl dünyanın en büyük bağımsız küresel ticaret yönetim hizmetleri tedarikçisi olan STTAS’ı satın aldı. UPS, değişen ticaret ortamına tepki olarak alternatif yol ve yöntemleri keşfederken müşterilerin güvenebileceği ihracat ve aracılık çözümlerini güçlendirmeye devam ediyor.

UPS, Büyüme ve Gelişmekte Olan Pazarlar başkanı Jean-Francois Condamine şu ifadelerde bulundu: “Hizmet alanını genişletmeye ek olarak UPS, başta gelişmekte olan pazarlar olmak üzere 24 ülkedeki geçiş zamanını, dolayısıyla müşterilerin pazar hızını geliştirdi. Bu, UPS’in yakın zamanda dünyanın en hızlı büyüyen ekonomilerinden birinin ekspres hizmetlerinde tam sahipliğe ulaşarak konumunu pekiştirme ve güçlendirmeye yönelik bir yatırım yaptığını açıkladığı Hindistan’ı da içeriyor.”

UPS ayrıca, yedi ISMEA ülkesinde Cumartesi teslimatı, 22 Avrupa ülkesinde geç teslim alma saati ve 5 Asya ülkesinde geç ödeme imkânı sundu. Geç teslim alma ve geç ödeme imkânı, işletmelere üretim ve sipariş tamamlama işlerine daha fazla yoğunlaşma gibi faydalar sağlıyor.

Acil gönderi ihtiyacı olan müşteriler için, UPS Worldwide Express Freight Midday şimdi uluslararası paletli gönderilerin Avrupa’da 39.000’in üzerindeki yeni posta koduna kesin zamanlı teslimatı hizmetini sunuyor. Ek posta kodları, bu garantili hizmetin alanını beş kat artırarak, 35’ten fazla ülkeye ve bölgeye paket gönderimi ve 70’den fazla ülke ve bölgeden paket alımı kabiliyetini artırır.

Cesarone sözlerine şunları da ekledi: “UPS müşterilerine daha hızlı, daha erken, hafta sonu ve geç teslim alma ve geç ödeme gibi seçenekler sunmak istiyor. İthalatçılara ve ihracatçılara, dünya çapındaki özel zaman ihtiyaçlarına uygun garantili hizmetler ve esneklik sunuyoruz.”

blank