Uçan Uber Tanıtıldı

ucan-uber
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uber, Bell Nexus ile birlikte uçan taksiler konusundaki çalışmalarına devam ediyor ve 2023 yılında da bu taksilerin hizmet etmeye başlayabileceğini belirtiyor.

Bell Nexus, Uber ile birleşerek taksi hizmetini yerden göklere taşıyacak bir plan oluşturuyor. İkili, yaklaşık 3 tonluk kaldırma ve indirme sistemini açıkladıktan sonra, taksileri de gökyüzünde görmemiz mümkün. Bell Nexus adını taşıyan bu yeni araç, beş yolcu taşıyabilecek şekilde tasarlanmış. Bell Nexuslar, şehirlerde yüksek noktalarda bulunan yolcu alım noktalarında bulunacak ve sizi şehrin içerisindeki diğer yolcu alım noktalarına bırakabilecek.

Firma, 2023 yılında teknolojiyi kullanılabilir hale getirebileceğini düşünüyor ve bu projesiyle çevre dostu bir toplu taşıma vadediyor. Uber de mühendis direktörü Mark Moore; “Bell’in yaptıkları hakkında fazlasıyla heyecanlıyız. Piyasada bu teknolojiyle uğraşan birçok firma bulunuyor ama Bell bunlardan farklı” açıklamasını yaptı. Başka firmalar da uçan arabalar üzerinde çalışıyor ve ancak, bunların birçoğu uçan taksiler üzerine çalışmalar yapıyor.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Lojistik Defteri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme