Uber’in Erişim Engeli Kaldırıldı, Taksi Ürünü Kullanılabilecek

Geçtiğimiz aylarda komple erişim engeli ile Türkiye'den çekilmek zorunda kalan Uber'i sevindiren haber bugün İstinaf mahkemesinden geldi. İstinaf mahkemesi ilk kararı hatalı bularak Uber'in erişim engelini kaldırdı. Bu gelişme ile birlikte şirket uygulamasında bulunan ve taksicilerin Uber uygulaması ile müşteri bulmasını sağlayan taksi ürünü ile Türkiye'deki faaliyetlerine devam edebilecek.

uber-taksi
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Konu ile ilgili açıklamada bulunun Uber’in global sözcülerinden olan bir şirket yekilisi “Türkiye’ye inanıyoruz ve bağlıyız. İstinaf mahkemesi Uber Taksi ile faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edebileceğimizi teyit ettiği için mutluyuz. Uygulamamızı İstanbul’daki tüm yolcu ve sarı taksi şoförlerine sunmaya devam edeceğiz.” sözleri ile duyurdu.

2014 yılında faaliyetlerine başlayan Uber, İstanbul halkının güvenli ulaşım için tercih ettiği popüler bir uygulama haline gelmiş ve Türkiye’de 4,5 milyondan fazla kişi tarafından mobil cihazlarına indirilerek kullanılmıştı. Erişim engelinin kalkması ile birlikte UberTaksi hizmeti yeniden aktif olacak. Bu ise erişim engeli öncesi 14 bin 500 taksi sürücüsü tarafından kullanılan uygulamanın yeniden taksiciler arasında da popüler bir hale gelebileceği anlamına geliyor.

Tek bir tuşa basarak güvenli ve konforlu yolculuk anlayışı ile kurulan şirketin bugün itibariyle 66 ülkede, 700’den fazla şehirde günde 19 milyon yolculuk gibi yüksek rakamlara ulaşan şirket ile ilgili bugün alınan karar birçok yolcuyu ve taksi şoförünü de sevindirdi.

Giriş Yap

Lojistik Defteri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme