Transbatur, Ofisini Lojistik Konseptiyle Yeniledi

transbatur-1
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Transbatur Milletlerarası Taşımacılık, yeni ofisi ulusal ve uluslararası ölçekte mimari ve iç mimari projelerine imza atan OSO Mimarlık tarafından yapıldı.

Firmanın faaliyet gösterdiği lojistik sektörü ile bağlantılı olarak mekanın ana konseptini; konteyner fikrinden esinlenilerek, trapez saç duvar kaplamaları ve yol fikri oluşturdu. Koridor sonlarında ayna kaplamalar kullanan OSO Mimarlık bu sayede yol ve mekan derinliğini ikiye katladı. Trapez duvarın üzerinde yer alan kapılar, royalhotelgaziantep.com konsept fikrinin sürekliliği açısından, birebir konteyner kapısı olarak imal edildi. Mekânsal derinliği arttırmak için, sirkülasyon alanı ve açık ofis arasında şeffaf cam – bölücü duvar kullanan OSO Mimarlık, cam bölücüyü aynı zamanda firmanın “showroom”u olan tır modellerinin sergilendiği eğrisel rafların taşıyıcısı olarak değerlendirdi.

transbatur-2

Genel yerleşim planı, ofis kullanıcılarının ihtiyaçları doğrultusunda, açık ofis ve kapalı mekan kurgusu üzerine planlandı. Ofisin en kalabalık ekibi olan “Operasyon” departmanını, ofis içi iletişimi arttırmak için açık ofis kurgusunda planlayan OSO Mimarlık kurucuları, daha özel çalışma düzeni gerektiren “Finans” ve “ Vize” departmanları ile “Genel Müdür” odalarını ise kapalı mekanlarda konumlandırdı. Açık ofis personeli için, 6 kişilik çalışma istasyonları oluşturuldu. Tasarlanan altı kenarlı çokgen masa formları, altıgen özel tasarım aydınlatmalar ve zeminde altıgen formlu halılar kullanılarak, tasarım dilinin sürekliliği sağlandı.

transbatur-3

transbatur-4

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Lojistik Defteri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme