Lojistik Defteri
Yayıncılık ve Aracılık Hizmetleri

TIRSAN, Patent Sıralamasında Dereceye Giren Tek Türk Firması Oldu

Bu yıl ilki gerçekleştirilen "Türkiye'nin Patent Haritası" raporunda 3.sırada yer alan TIRSAN listedeki tek Türk firması oldu.

267

Gelişmelerden hızlı bir şekilde haberdar olmak için sayfamızın bildirim sistemine abone olabilirsiniz.

“Türkiye’nin Patent Haritası” raporunda, otomotiv teknolojileri alanında 252 patent ile 3.sıraya yerleşen TIRSAN, Türkiye’deki tüm sektörler içerisinde ise 9. oldu.

Ödüllü Ar-Ge merkezinde treyler sektörünü geleceğe taşıyan TIRSAN, daha önceki başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Turkishtime’ın partner sponsoru olduğu ve Patent Effect tarafından hazırlanan 206 sayfalık raporda, 15 farklı teknolojik kategorideki en değerli yerli patentler sıralaması oluşturuldu.

Tırsan, Aldığı Ödüller ile Gururlanıyor

Tırsan tarafından 2009 yılında kurulan Ar-Ge Merkezi’nde geliştirdiği ürünleri ile 55’den fazla ülkede müşterilerinin sektörel ihtiyaçlarını karşılıyor. “Türkiye’nin Patent Haritası” raporunda tüm sektörler içerisinde 9. olan Tırsan, 2017 yılında ise 6.Özel Sektör Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Zirvesi’nden 1.’likle ayrılmıştı. TAYSAD tarafından 2018 yılında düzenlenen etkinlikte 2018 Patent 1’incisi seçilen Tırsan, 2019’da ise Treyler İnovasyon Ödülleri’nde “Şasi” kategorisinde şampiyon olarak ödülü evine götürmüştü.

Kendi çatısı altındaki Talson markası ile “Konsept” kategorisinde 3. olan Tırsan, 2018 yılında 2 kategoride derece yapan tek üretici olmuş aynı zamanda da ödülü peş peşe kazanan Dünya’nın ilk 3 treyler üreticisinden de biri olmuştu.

Tırsan Ar-Ge Merkezi; üniversiteler, enstitüler ve sistem tedarikçileri ile ortak çaışmalar yürütüyor. 2019 yılında 51 farklı Ar-Ge projesi üzerinde çalışan firma; aralarında İstanbul Teknik Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Dokuz Eylü Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Okan Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Türk – Alman Üniversitesi, TÜV SÜD SZA, Leibniz – Institut, RWTH Aachen Üniversitesi, Atina Teknik Üniversitesi, Fraunhofer Institut, ECTA, DEKRA ve Tübitak Marmara Araştırma Merkezi gibi kurumların yer aldığı çok sayıda yerli ve yabancı üniversitenin yanı sıra sistem tedarikçileriyle de projelerini geliştirmeye devam ediyor. DEKRA, ECTA ve TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi’nin (TÜBİTAK MAM) de yer aldığı 15’ten fazla ulusal ve uluslararası üniversite, enstitü, kurum ve derneklerin yanı sıra sistem tedarikçileriyle de geliştirme projeleri yürütmektedir.

E-Bülten Aboneliği
Mail bültenimize abone olarak sektörel gelişmelerden hızlıca haberdar olabilir, bülten abonelerimize özel indirim ve fırsatlardan yararlanabilirsiniz.
Bültenimizden İstediğiniz Zaman Çıkış Yapabilirsiniz.

Sitemiz teknik, analitik ve pazarlama amaçlı olarak çerez kullanmaktadır. Bunu kabul ediyorsanız siteye göz atmaya devam edin. Kabul Et Devamını Oku