TIRSAN, Patent Sıralamasında Dereceye Giren Tek Türk Firması Oldu

tirsan-fabrika
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Türkiye’nin Patent Haritası” raporunda, otomotiv teknolojileri alanında 252 patent ile 3.sıraya yerleşen TIRSAN, Türkiye’deki tüm sektörler içerisinde ise 9. oldu.

Ödüllü Ar-Ge merkezinde treyler sektörünü geleceğe taşıyan TIRSAN, daha önceki başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Turkishtime’ın partner sponsoru olduğu ve Patent Effect tarafından hazırlanan 206 sayfalık raporda, 15 farklı teknolojik kategorideki en değerli yerli patentler sıralaması oluşturuldu.

Tırsan, Aldığı Ödüller ile Gururlanıyor

Tırsan tarafından 2009 yılında kurulan Ar-Ge Merkezi’nde geliştirdiği ürünleri ile 55’den fazla ülkede müşterilerinin sektörel ihtiyaçlarını karşılıyor. “Türkiye’nin Patent Haritası” raporunda tüm sektörler içerisinde 9. olan Tırsan, 2017 yılında ise 6.Özel Sektör Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Zirvesi’nden 1.’likle ayrılmıştı. TAYSAD tarafından 2018 yılında düzenlenen etkinlikte 2018 Patent 1’incisi seçilen Tırsan, 2019’da ise Treyler İnovasyon Ödülleri’nde “Şasi” kategorisinde şampiyon olarak ödülü evine götürmüştü.

Kendi çatısı altındaki Talson markası ile “Konsept” kategorisinde 3. olan Tırsan, 2018 yılında 2 kategoride derece yapan tek üretici olmuş aynı zamanda da ödülü peş peşe kazanan Dünya’nın ilk 3 treyler üreticisinden de biri olmuştu.

Tırsan Ar-Ge Merkezi; üniversiteler, enstitüler ve sistem tedarikçileri ile ortak çaışmalar yürütüyor. 2019 yılında 51 farklı Ar-Ge projesi üzerinde çalışan firma; aralarında İstanbul Teknik Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Dokuz Eylü Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Okan Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Türk – Alman Üniversitesi, TÜV SÜD SZA, Leibniz – Institut, RWTH Aachen Üniversitesi, Atina Teknik Üniversitesi, Fraunhofer Institut, ECTA, DEKRA ve Tübitak Marmara Araştırma Merkezi gibi kurumların yer aldığı çok sayıda yerli ve yabancı üniversitenin yanı sıra sistem tedarikçileriyle de projelerini geliştirmeye devam ediyor. DEKRA, ECTA ve TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi’nin (TÜBİTAK MAM) de yer aldığı 15’ten fazla ulusal ve uluslararası üniversite, enstitü, kurum ve derneklerin yanı sıra sistem tedarikçileriyle de geliştirme projeleri yürütmektedir.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Lojistik Defteri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme