Lojistik Defteri
Yayıncılık ve Aracılık Hizmetleri

THY ile Boeing Arasındaki Dev Bütçeli Anlaşma Duyuruldu

13

Gelişmelerden hızlı bir şekilde haberdar olmak için sayfamızın bildirim sistemine abone olabilirsiniz.

Türk Hava Yolları dev Amerikan uçak şirketi Boeing’le 7 milyar dolarlık uçak satın alma anlaşması imzaladı

Boeing Türk Hava Yolları’yla varılan 30 uçaklık satış anlaşması haberini resmi Twitter hesabından duyurdu. Yeni nesil ‘Dreamliner’ uçakları kapsayan anlaşmaya atfen Boeing şirketi mesajında Türkçe olarak “Dreamliner ailesine hoşgeldiniz” diye yazdı.

thy-boeing

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Boeing’le Türk Hava Yolları arasındaki anlaşmayı Amerika Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert de Twitter hesabından duyurdu. Sözcü Nauert mesajında, “Denizaşırı ekonomik fırsatları genişleten ve ülkemizde yeni istihdamlar yaratan bu anlaşmayı görmek güzel. Türkiye ve Amerika arasında serbest, adil ve karşılıklı ticaretin büyük bir örneği” diye yazdı.

boeing-thy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anlaşma kapsamında Türk Hava Yolları yeni nesil, çift koridorlu ‘Dreamliner’ uçaklarından 30 adet almış olacak. İlk olarak 2011 yılında teslim edilmeye başlanan ‘Dreamliner’ yolcu uçaklarından şu ana kadar 70 havayolu şirketi satın aldı, THY 71. müşteri oldu. Hali hazırda 640’tan fazla ‘Dreamliner’ uçağı çeşitli havayolu şirketlerinde kullanılıyor. Türk Hava Yolları’nın da satın aldığı bu uçaklar azami 290 yolcu taşıyabiliyor ve 7635 mil (14.140km) menzile sahip. Boeing şirketi bugüne dek toplamda 1300 ‘Dreamliner’ siparişi alındığını açıkladı.

Türk Hava Yolları, 121 ülkede 301 noktaya direkt uçuşlar gerçekleştirerek yılda 60 milyondan fazla yolcu taşıyor. Türk Hava Yolları filosunda Boeing ve Airbus’ın farklı serilerinden oluşan 328 uçak bulunuyor.

E-Bülten Aboneliği
Mail bültenimize abone olarak sektörel gelişmelerden hızlıca haberdar olabilir, bülten abonelerimize özel indirim ve fırsatlardan yararlanabilirsiniz.
Bültenimizden İstediğiniz Zaman Çıkış Yapabilirsiniz.

Sitemiz teknik, analitik ve pazarlama amaçlı olarak çerez kullanmaktadır. Bunu kabul ediyorsanız siteye göz atmaya devam edin. Kabul Et Devamını Oku