Tesla, Supercharger İstasyonları için Gersan ile Anlaştı

supercharger
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz günlerde Tesla ile Gersan firmaları arasında imzalanan anlaşmanın detayları gün yüzüne çıkmaya başladı. Gersan firması tarafından KAP’a yapılan açıklamada her ne kadar elektrikli şarj istasyonları ile ilgili bir birliktelik olduğu anlaşılıyor olsa da gün yüzüne çıkan bu detaylar Türkiye’deki Tesla kullanıcılarını ve almayı düşünen kişileri mutlu edecek türden. Tesla ile Gersan arasındaki anlaşma Türkiye’de kurulacak olan Supercharger istasyonlarının montajı ve aktifleştirilmesini kapsıyor.

İlk etapta montajlarını yapacak olan firma daha sonra ise aktifleştirme kısmında etkin olarak rol alacak. Ancak Gersan yaptığı açıklamada bu konuda bir süre deneyim kazandıktan sonra Supercharger üretimi ve kendi üretimlerinin Tesla marka araçlara uyumlu hale getirilmesi için firma ile görüşmelerin devam ettiğini anlaşma sağlanması halinde ayrı ayrı anlaşmaların imzalanacağını söyledi.

Türkiye Genelinde Supercharger İstasyonları Kuracak

Tesla kullanıcılarının bölge sınırı olmadan araçlarıyla ülke genelinde araçlarıyla dolaşmalarını sağlamanın ilk hedefleri olduğunu söyleyen Gersan Satış ve Pazarlama Müdürü Mustafa Şalcı, Supercharger şarj istasyonlarının Türkiye genelinde kurulumunun planlandığını bildirdi. Şehirlerarası yollarda 200 kilometrede bir hızlı şarj istasyonu bulunacağını belirten Şalcı, toplu konut,avm ve otopark gibi yoğun bölgelere de şarj istasyonları kurulumunun yapılacağını açıkladı.

Yerli otomobil projesine de katkıda bulunabileceklerini söyleyen Şalcı, “Biz  otomobil içerisindeki yazılım sistemlerine ve altyapı entegrasyonu olarak katkı sağlamayı planlıyoruz. Şarj istasyonlarını otomobillerle uyumu gibi bilimşel katkılarımızın olacağını düşünüyoruz.” dedi.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Lojistik Defteri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme