Kapat

Tesla Model 3’ün Beklenen Modeli için Müjdeli Haber

tesla-model3
blank
blank

Tesla‘nın en uygun fiyatlı elektrikli otomobili Model 3, uzun süredir özel versiyonlar ile gündeme geliyor. CEO Elon Musk’ın açıklamasına göreyse bu modeller çok yakında geliyor. İşte detaylar; Biliyorsunuz şu an Tesla Model 3‘de bir tane elektrik motoru bulunuyor ve o da arkada yer alıyor.

Aylardır hem ön hem de arkadan motorlu versiyonu müjdelenen otomobil, bu çift motorlu versiyonla oldukça merak ediliyor. Kısa süre önce bu konuda bir açıklama yapan Elon Musk, Model 3’ün “performans” ve “dört çeker” versiyonlarının önümüzdeki hafta satışa açılacağını belirtiyor. Bu modellerin üretimine temmuz ayında başlanacağını da söyleyen Musk, bir konuyu daha netliğe kavuşturuyor. Bilmeyenler için Model 3’de standart bir süspansiyon sistemi yer alıyor. Şirket Model S’de ise çok daha konforlu havalı süspansiyon sistemi kullanıyor. İşte bu süspansiyon sistemini Model 3’e de geliyor.

Bu sistem uzun süredir test ediliyor ancak Musk bunun için önümüzdeki yıla işaret ediyor. Model S ve Model X’de dört tekerden çekiş sistemini standart yapan Tesla, bunu Model 3‘de harici bir seçenek olarak sunuyor. Bu da otomobilin “uygun fiyatlı” takısı için büyük önem arz ediyor. Yeni paketlerden çift motor için 5 bin dolarlık bir opsiyondan bahsedilirken, “Performans” paketinin fiyatı ise henüz tahmin dahi edilemiyor. Ancak bunun oldukça pahalı olacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Önümüzdeki yılın sonunda Türkiye‘ye gelecek olan firma, her kademede sunduğu seçenekleri artırıyor.

model3-aciklama

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mevcut Tesla Model 3’ün teknik detayları

Otomobil, 0’dan 100 km/s hıza 5.5 saniye seviyesinde çıkıyor. Model S ve Model X’den farklı olarak kokpitinde yatay konumlandırılmış 15 inç ekran taşıyan otomobil, beş kişiyi rahatlıkla taşıyabiliyor. Şirketin gelişmiş otomatik pilot özelliğine de sahip olan Model 3, sadeleştirilmiş iç mekanıyla çok iyi bir görüş açısı veriyor. EPA verilerine göre otomobil, 35 bin dolarlık versiyonla 354 km yol, 44 bin dolarlık modeliyle ise 498 km yol yapabiliyor.

blank