Tekirdağ’da Toplu Taşımaya 15 Günlük Yasak Geldi

tekirdag-toplu-tasima
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yapılan açıklamada Tekirdağ Valisi başkanlığında toplanan İl Pandemi Kurulu tarafından salgınla mücadele kapsamında yeni kararlar alındığı belirtildi. Alınan kararlara göre Tekirdağ il sınırlarından kara,hava,deniz ve demiryolu ile yapılacak tüm giriş çıkışlar 15 gün süre ile kapatıldı.

Yasaktan muaf tutulan ticari olarak yük taşıyanlar ise, Tekirdağ’daki zorunlu dinlenme süreleri hariç hiçbir şekilde duraklama ya da konaklama yapılmasına müsaade edilmeyecek.

Çalıştıkları yer ile oturdukları yer farklı olan kişilerin geçişine ise bu durumu ispatlayan belgeleri ibraz etmek şartı ve mülki idare amirlerinin yazılı izni ile müsade edilecek.

20 yaş altının sokağa çıkması ise geçici olarak yasaklandı.

TOPLU ULAŞIM 15 GÜN SÜREYLE DURDU

Doktor raporu ile tedavi amaçlı seyahat etmek zorunda olanlar, birinci derecede yakını vefat edenler, birinci derecede ağır hastası olanlar, üretim yapan iş yerlerinde 20-65 yaş arası çalışanlar, tarımsal amaçlı üretim, ticaret ve faaliyet yapanlar hariç ilçeler ve mahalleler arası toplu ulaşım pazar alışverişinin olduğu günler haricinde 15 gün süreyle durduruldu.

Pazar yeri, market ve toplu olarak veya bireysel çalışılan iş yerleri ile toplu taşıma araçlarına vatandaşlar ve çalışanlar maske ile girecek.

Maske takma zorunluluğu pazarlarda satıcılar, iş yerlerinde tezgahtarlar, toplu taşıma araçlarında şoförler için de geçerli olacak.

İlçelerde ise meydanlarda sokak ve caddelerde vatandaşların sosyal mesafeyi gözetmeden toplu yürümelerine veya bulunmalarına izin verilmeyecek.

Askeriyede celp ve terhis dönemleri, hastane sevk ve taburcu işlemleri, cezaevi mahkum kabul ve tahliyeleri, inşaat, şantiye ve yatırım alanları ile taş, kum ocağı, kömür ocağında çalışanların durumları, limanlara yanaşan başta kılavuzluk hizmeti veren kaptan ve diğer çalışanların durumları gerekli kurumlarla görüşülerek iş birliği yapılarak planlanacak.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Lojistik Defteri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme