TCDD Genel Müdürü, UIC-RAME Başkanlığına Seçildi

ali-ihsan-uygun
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uluslararası Demiryolları Birliği(UIC) Başkan Yardımcılığı görevine seçilen TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, bu kez de UIC-RAME (Orta Doğu Bölgesel Kurulu) Başkanlığına seçildi.

UIC’nin 23.RAME Toplantısı, 5-6 Temmuz 2019 tarihlerinde Ürdün’ün Akabe şehrinde ARC-Akabe Demiryolu Şirketi’nin ev sahipliğinde gerçekleşti.

TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, 2019-2020 dönemi için oy birliğiyle RAME Başkanlığı görevine seçildi.

Toplantıya, TCDD’nin yanı sıra, bölge üye demiryolu kuruluşlarından RAI (İran Demiryolu İdaresi), ARC (Akabe Demiryolu Şirketi), JHR (Ürdün Hicaz Demiryolları), SHR (Suriye Hicaz Demiryolları) ve MDA (Maan Kalkınma Şirketi) Genel Müdürleri ile UIC Onursal Genel Müdürü Jean Pierre Loubinoux, UIC yeni Genel Müdürü François Davenne, Bölgesel Koordinatör Jerzy Wisniewski ve UIC RAME Ofisi yetkilileri katılım sağladı.

etiler escort

Toplantıda; 2019 yılı ikinci yarısında gerçekleştirilecek faaliyetlerin değerlendirilmesi, 2019/20 RAME Eylem Planının ve 2040 Vizyonunun müzakere edilmesi, Haziran 2019’da güncellenen “Demiryolu Gelişmeleri Küresel Vizyonu II’nin tanıtılması, mali konular ve Ortadoğu Bölgesel Kurulu Bütçesi, RAME üyesi ülkelerdeki son gelişmeler ile ilgili gündem başlıkları ele alındı. Ayrıca, Ankara’da bulunan ve TCDD bünyesinde demiryolu eğitim faaliyetleri gerçekleştiren UIC Orta Doğu Demiryolu Eğitim Merkezi’nin (MERTCe) bölge üye ülkelerinin belirlenen eğitim ihtiyaçlarına cevap verecek faaliyetler gerçekleştireceği vurgulandı.

 

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Lojistik Defteri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme