Sektör İçin Bir Fedekarlık da Cenk Ro-Ro’dan

cenk-roro
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gittikçe bunalan nakliye sektörünü rahatlatacak bir hamle de Karadeniz’den geldi. Avrupa’ya taşıma yapan ro-ro firmalarının dönüş navlunlarını indirmesinin ardından Cenk Group da, boş dönüş TIR ve yarı römork araç fiyatlarında indirime gitti.

Taşımacılık firmaları artan döviz fiyatları ve artan ithalat fiyatları nedeniyle dönüş yükü bulmakta sıkıntılar yaşıyor. Çoğu firma ihracat taşımalarını yapamıyor, yapanlar da ithalat yükü bulamamaları nedeniyle ro-ro gemileriyle dönüş yapamıyor.

Avrupa hattında çalışan ro-ro firmaları boş dönen araçlara 250 Euro’ya varan indirimler getirerek nakliyecilerin ellerini rahatlattı. Ukrayna ağırlıklı, Karadeniz hattında 25 yıldır çalışan Cenk Ro-Ro da, fedakarlık furyasına katılarak taşıma hizmet navlun fiyatını “BOŞ DÖNÜŞ” yapan TIR komple araçlarda 300 dolar, yarı römork araçlarda da 150 dolar indirerek nakliyecilere bir nebze olsun nefes aldıran bir hamle yaptı.

Nakliyeci dostlarımıza az da olsa nefes aldıracak bu hamlesi nedeniyle Cenk Ro-Ro’yu ve bu indirimi sektör adına dile getiren UND’yi yürekten kutluyoruz.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Lojistik Defteri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme