blank
range-rover

Range Rover Yeni Nesli ile Elini Güçlendirecek

Range Rover, 2021’de tanıtmaya hazırlandığı yeni nesliyle Bentley Bentayga ve Rolls-Royce Cullinan gibi rakiplerine karşı daha güçlü bir şekilde gelecek.

İngiliz premium SUV üreticisi Range Rover, yeni jenerasyonuyla birlikte müşterilerine sunacağı yüksek teknolojili sistemleri ve daha fazla lüks ile süper-lüks SUV segmentindeki payını artırmaya çalışacak. Land Rover’ın çatısı altında üretilen otomobiller, Bentley Bentayga, Rolls-Royce Cullinan ve henüz yüzünü göstermeyen Audi Q9 gibi modellerle rekabet edecek. Tüm Range Rover’larda yeni bir platforma da geçiş yapacağını açıklayan Land Rover, bu platformun eskisine göre çok daha hafif olacağını belirtti.

Modüler Boylamsal Mimari (MLA) isimli bu platform, alüminyum parçalar kullanacak ve Jaguar-Land Rover modellerinin tümü MLA üzerinde temellendirilecek. Bu hafiflemeyle hibrit ve elektrikli otomobillerin kullanacağı bataryalar için de yer açan firma, platformun elektriktikli mimariye uygun bir yapıda şekillendirildiğini açıkladı. İlk elektrikli Range Rover’ın diğer modellerden ayrı bir otomobil olmasını planlayan firma, diğer araçlarına göre daha sınırlı bir off-road yeteneğine sahip station wagon karoserinde bir araç üretmeyi planlıyor.

Ürün gamındaki motorları da güncelleyecek Range Rover modelleri, Ford’un geliştirdiği V6 üniteler yerine sıralı 6 silindirli benzinli ve dizel Ingenium motorları kullanmaya başlayacak. Wolverhampton’da bulunan yerleşkede üretilecek motor ünitelerine 48V’lik bir mild hibrit sistemin de eşlik etmesi planlar dahilinde. Karbondioksit salınımları ise güncel regülasyonların altında kalacak bu sıralı 6 silindirli motorlarla donatılacak yeni Range Rover’ların eski nesillerinde olduğu gibi yüksek bir arazi kabiliyetine sahip olacakları belirtildi.

blank

KÜNYE - Haber Servisi

Haber Servisi
Lojistik Defteri 2011 yılında sektörel haberleri okuyucuların ulaştırmak amacıyla kurulmuş ve kurulduğu günden bu yana gittikçe büyüyen ve günlük binlerce ziyaretçiye ulaşmayı başarmış sektörel bir haber sitesi girişimidir. Sayfamızda paylaşılmasını istediğiniz haberleri info@lojistikdefteri.com.tr adresinden bize ulaştırabilir, benim de sektör hakkında söylemek istediklerim var diyorsanız da sayfamızda kendi adınızla yayınlanmasını istediğiniz yazılarını bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.