Porsche ve Boeing’den Şehir İçi Hava Ulaşımı Ortaklığı

porsche-boeing
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yapılan bu anlaşma ile Porsche ve Boeing firmaları pazar güçlerini artıracak ve kişisel şehir içi hava araçlarının geleceğini incelemeye ilişkin çalışmalarını güçlendirecek.

Porsche’un Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Detlev von Platen yaptığı açıklamada şirketin spor otomobil üretimine dayalı faaliyet alanını genişleterek şehir için hava ulaşımının da önde gelen markalarından biri olmayı hedeflediğini belirtti.

İki şirket ortaklık kapsamında premium araçların kullanım durumu ve pazar potansiyeli analizi de olan şehir içi hava ulaşımının çeşitli yönlerini ele alacak  uluslararası bir ekip kuracak.

Ayrıca bu iki şirketin yan kuruluşu olan Aurora Flight Sciences ile birlikte dikey iniş kalkış yapabilen tamamen elektrikli hava aracı konsepti geliştiriyor. Bu üç şirket dışında Porsche’un yan kuruluşlarından Porsche Mühendislik Hizmetleri GmbH ve Studio F.A.Porsche mühendisleri ise aracın prototipini tamamlayıp testlerini gerçekleştirecek.

Pilotlu ve otonom hava araçlarının birlikte güvenle var olabileceği yeni nesil ulaşım ekosisteminin temellerini atan Boeing NeXt’in Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Steve Nordlund, “Bu işbirliği, güvenli ve verimli yeni bir ulaşım ekosistemi geliştirmeye dönük çabalarımıza katkıda bulunmasının yanı sıra premium şehir içi hava araçlarının geliştirilmesi için önde gelen bir otomobil markasıyla beraber araştırma yapma fırsatı sunacak. Porsche ve Boeing, şehir içi hava ulaşımını tüm dünyada özendirmek için hassas cihaz mühendisliğini, tarz ve inovasyonu bir araya getirecek.” açıklamasında bulundu.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Lojistik Defteri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme