Lojistik Defteri
Yayıncılık ve Aracılık Hizmetleri

Porsche Taycan’ın Küçük Bataryalı ve Uygun Fiyatlı Modeli Geliyor

458

Gelişmelerden hızlı bir şekilde haberdar olmak için sayfamızın bildirim sistemine abone olabilirsiniz.

Porsche’un AR&GE biriminden sorumlu yönetim kurulu üyesi Dr. Michael Steiner, Car dergisine verdiği demeçte elektrikli spor otomobil modeli Taycan’ın daha ucuza satılacak farklı bir versiyonunun yolda olduğu müjdesini verdi.

Steiner açıklamasında “Daha küçük bir bataryaya sahip olacağı için fiyatını da uygun tutacağımız, dört çeker yerine arkadan itişli yeni bir Taycan modeli üzerine çalışıyoruz. İklim koşulları nedeniyle sürekli dört çekere ihtiyacın olmadığı Çin gibi pazarları hedefliyoruz” cümlelerini kullandı.

Ne yazık ki herhangi bir tarih veya fiyat bilgisi vermedi, ancak Car dergisinin editörleri Çin’in bu yeni sedan modelinin ilk pazarı olacağını düşünüyor. İngiltere ve Avrupa Birliği üyesi diğer ülkelerde satışına ise 2021 yılı itibariyle başlanacağı tahmin ediliyor.

Taycan ailesi farklı modellerle zenginleşiyor

Aslına bakılırsa Porsche’un Taycan için böylesi bir hamle yapması gayet mantıklı. Zaten geçmişte Panamera serisinde de aynı yolu izlediğini görebiliyoruz. Öyle ki Panamera’nın toplamda 31 farklı versiyonu satın alınabilir durumda. Giriş seviyesi 330 beygirlik sürümü 87 bin 200 dolara satılan aracın 677 beygirlik versiyonu bile var. Keza çevre dostu hız tutkunları için Panamera Turbo S E-Hybrid Executive bile düşünülmüş.

Hal böyle olunca aynı adımın Taycan ailesine de uygulanması makul. Giriş seviyesi Taycan 4S’te kullanılan 79.2 kWh kapasiteli bataryanın daha ne kadar küçülebileceği ise merak konusu. Keza 85 bin dolara satılan normal Taycan’a kıyasla bu yeni modelin fiyatı da henüz bilinmezliğini koruyor.

E-Bülten Aboneliği
Mail bültenimize abone olarak sektörel gelişmelerden hızlıca haberdar olabilir, bülten abonelerimize özel indirim ve fırsatlardan yararlanabilirsiniz.
Bültenimizden İstediğiniz Zaman Çıkış Yapabilirsiniz.

Sitemiz teknik, analitik ve pazarlama amaçlı olarak çerez kullanmaktadır. Bunu kabul ediyorsanız siteye göz atmaya devam edin. Kabul Et Devamını Oku