Lojistik Defteri
Yayıncılık ve Aracılık Hizmetleri

Öğrenci Kartlarında İndirim Uygulaması Resmen Başladı

171

Gelişmelerden hızlı bir şekilde haberdar olmak için sayfamızın bildirim sistemine abone olabilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinden önce Ekrem İmamoğlu tarafından sıkça gündeme getirilen öğrencilere aylık toplu taşıma ücreti 50 TL olacak vaadi 40 TL olarak güncellenerek Ak Parti Meclis grubunda oy çokluğu ile kabul edildi. Buna göre 17  Mayıs 2019 tarihi itibariyle öğrencilik hakkı bulunan kişiler 40 TL ödeyerek aylık mavi kart aboneliği yapabilecek.

Meclis grubunda oy çokluğu ile alınan karar İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Yerlikaya’nın onaylamasıyla resmen hayata geçmiş oldu.

İndirim kararı İstanbulkart’ın Twitter hesabından resmi olarak duyuruldu. Sosyal medya hesabından yapılan duyuruda indirim “İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi ve UKOME kararı gereği 17 Mayıs 2019’dan itibaren indirimli öğrenci kartları için aylık abonman ücreti 85 lira yerine 40 lira olarak ücretlendirilecektir. Alınan kararın İstanbullulara, öğrencilerimize ve milletimize hayırlı olmasını dileriz.” sözleriyle duyuruldu.

Öğrenciler İETT’nin ilgili birimlerine başvuruda bulunarak aylık mavi kartlarını yeni ücretten alabilecekler.

E-Bülten Aboneliği
Mail bültenimize abone olarak sektörel gelişmelerden hızlıca haberdar olabilir, bülten abonelerimize özel indirim ve fırsatlardan yararlanabilirsiniz.
Bültenimizden İstediğiniz Zaman Çıkış Yapabilirsiniz.

Sitemiz teknik, analitik ve pazarlama amaçlı olarak çerez kullanmaktadır. Bunu kabul ediyorsanız siteye göz atmaya devam edin. Kabul Et Devamını Oku