Nissan Türkiye’de Şirket Yönetimi Emre Doğueri’ne Emanet

emre-dogueri
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

NISSAN’da eski genel müdür Sinan Özkök’ün Hindistan Başkanı olarak atanmasının ardından boşalan genel müdürlük koltuğuna Citroen genel müdürü Emre Doğueri’nin atandığı açıklandı. İstanbul ofisinde görev yapacak olan Emre Doğueri’nin Türkiye operasyonlarının yanı sıra Kuzey Afrika ve Bağımsız Devletler Topluluğu ülkelerinden de sorumlu olacağı belirtildi.

Eski genel müdür Sinan Özkök döneminde pazarda güçlü bir büyüme gerçekleştiren şirket SUV modelleri Qashqai ve X-Trail ile halen Türkiye’de kendi segmentinde liderliği elinde bulunduruyor.

Şirketin yeni genel müdürü Emre Doğueri ise son oalrak Citroen Türkiye’nin ülke operasyonlarından sorumlu genel müdürü olarak görev yapıyordu.

Türkiye’nin NISSAN için önemli bir pazar olduğunu ve 2022’ye kadar iki kat büyüme hedeflediklerini belirten NISSAN Afrika, Ortadoğu ve Hindistan Bölgesi Başkanı Peyman Kargar “Son mali yılda, pazar payımız rekor seviyeye ulaştı ve Qashqai ile X-Trail modellerimiz Türkiye’nin favori SUV modelleri. İlerleyen dönemde de büyüme hedeflerimiz devam edecek.” şeklinde konuştu.

Eski Genel Müdür Hindistan Operasyonlarnın Başında Yer Alacak

Şirketin eski genel müdürü Sinan Özkök ise Hindistan operasyonlarını yönetecek kişi olarak şirket bünyesinde çalışmaya devam edecek. 10 Haziran itibariyle NISSAN’ın Hindistan operasyonlarından sorumlu başkanı olduğu belirtilen açıklamada, Özkök’ün Hindistan’daki ofiste çalışacağı ve NISSAN ile DATSUN markalarının Satış ve Pazarlama, Ar-Ge ve üretimi kapsayan tüm birimlerinden sorumlu olacak.

Otomotiv sektöründe 26 yıllık deneyimi bulunan Özkök, 1993 yılında Renault ile başlamış devamında ise Pazarlama Distrübütör Ağı Yönetimi, Perakende Operasyonları ve Satış alanlarında yönetici pozisyonunda görev yaparken 2015 yılında NISSAN ailesine katılmıştı.

Sinan Özkök görevi 2017’den bu yana Hindistan operasyonlarını Başkan seviyesinde yürüten Thomas Kuehl’in devraldı.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Lojistik Defteri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme