Münih Lojistik Fuarına Katılacak Türk Nakliyecilere Bakanlık Desteği

munıh-lojistik-fuari
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2017 yılında Ticaret Bakanlığı teşvik listesine alınan Transport Logistic Munich Fuarı’na katılacak nakliyecilerin katılım ve ulaşım ve giderlerinin yarısı bakanlık tarafından karşılanıyor.

UND bugün üyelerine geçtiği duyuru ileAlmanya’nın Münih şehrinde 4-7 Haziran 2019 tarihlerinde yapılacak Transport Logistic Munich Fuarı’na katılacak Türk nakliyicilerinin devlet desteğinden yayarlanacağını bildirdi.

Transport Logistic Munich Fuarı Almanya’nın Munich kentinde 4-7 Haziran 2019 tarihlerinde düzenlenecek. Bugüne kadar Türkiye pavilyonun kurulmadığı ve Türk şirketlerinin münferit olarak katıldıkları Transport Logistic Munich Fuarı 2017 yılında Ticaret Bakanlığı teşvik listesine alındı. Fuar idaresi tarafından lojistik şirketlerimizden yeterli ilgi olması durumunda Türkiye için bir alan tahsis edebilecek.

Duyuruda şu bilglere yer verildi:

Fuara, yeterli katılım ilgisinin sağlanması halinde, Fuarda Türkiye Ülke Pavilyonu kurulabilmesi amacıyla Ticaret Bakanlığı’na milli katılım organizatörlüğü başvurusu yapılacak olup; milli katılım teşviki imkânlarından faydalanarak Türk lojistik sektörünün etkin bir şekilde tanıtımının yapılması planlanmaktadır.

Pavilyon katılım maliyetinin 6 m2’si firmaya özel olmak üzere 23 m2’lik kullanım alanı, zorunlu AUMA (Association of the German Trade Fair Industry) ücreti, atık ve iletişim giderleri, elektrik, günlük temizlik, gümrük işlemleri, ortak alanda ikram ve hostes, pavilyon tanıtımları dâhil olmak üzere şirket başına 60.000 (altmış bin) TL olması öngörülmektedir.

Öte yandan Transport Logistic 2019 Fuarı T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından teşvik edilmekte olup pavilyon katılım ücretinin % 50’si ve şirket başına iki kişinin ekonomi sınıfı uçak biletinin % 50’si devlet teşvikleri kapsamında Ticaret Bakanlığı tarafından geri ödenmektedir.

DEİK Lojistik İş Konseyi öncülüğünde Transport Logistic 2019 Fuarında kurulması planlanan Türkiye pavilyonunda yer almak isteyen üyelerimizin 4 Aralık 2018 tarihine kadar Lojistik İş Konseyi (Mustafa Oğuz, tel: 0 212 339 50 49, moguz@deik.org.tr) ile irtibata geçmeleri gerekmektedir.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Lojistik Defteri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme