Kapat

McDonalds’lara Hızlı Şarj İstasyonları Geliyor

mc-donalds-sarj
blank
blank

Dünyanın en büyük fast food markalarından McDonalds, önümüzdeki 3 yıl içerisinde 168 adetlik hızlı şarj istasyonu yatırımına onay verdi. Nuon/Vattenfall enerji firması ile yapılan işbirliği kapsamında, ilk hızlı şarj istasyonu bu yıl sonunda McDonalds zincir mağazasının otoparkında hizmete açılmış olacak. İlk etapta Hollanda sınırları içerisindeki McDonalds otoparklarına kurulumu yapılacak olan hızlı şarj istasyonları, 3 yıl içerisinde kademeli olarak tüm ülkedeki McDonalds otoparklarında yerini almış olacak.

Nuon/Vattenfall ile gerçekleştirilen bu işbirliği, hem McDonalds’ın sürdürülebilir çevre politikasına uyumlu hem de Hollanda’nın elektrikli ulaşım çerçevesinde artan eMobilite ihtiyacına cevap verebilecek nitelikte. İstasyonların enerji talebi Hollanda genelinde mevcut rüzgar santrallerinden sağlanacak. Böylece sıfır emisyon hedefi tam olarak karşılanarak, elektrikli otomobillerin yarım saat içerisinde şarj olmalarına imkan sağlanacak.

Hollanda Elektrikli Ulaşımda Atak Yaptı

Hollanda’da %100 elektrikli otomobil sayısı her geçen yıl katlanarak artıyor. Hollanda istatistik verilerine göre(CBS) 1 Ocak 2018 yılı itibariyle elektrikli araç sayısı bir önceki yıla göre %60 oranında artmış durumda. Şu anda Hollanda yollarında 20bin adetin üzerinde elektrikli araç bulunuyor. Elbette bu hızlı artışın ardında hükümet ve yerel yönetimlerin aldığı emisyon kararlarının büyük etkisi bulunuyor. McDonalds yönetimi de bu artan araç sayısı karşısında hızlı şarj çözümü getirerek hem mağazalarında alışveriş imkanını mümkün hale getiriyorlar hem de Hollanda elektrikli ulaşımına destek oluyorlar.

blank