blank
ihtisas-gumruk

Kara Taşıtları İhtisas Gümrüklerine Yalova’da Katıldı

Yalova Gümrük Müdürlüğü de Kara Taşıtları İhtisas Gümrüğü olarak belirlendi. Resmi Gazete’nin 03.11.2018/30584 tarih/sayısında yayımlanan 152 seri nolu Gümrük Genel Tebliği ile Yalova Gümrük Müdürlüğü Kara Taşıtları İhtisas Gümrüğü olarak belirlendi.Gümrük vergilerinden muaf olan motorlu taşıtlar ile geri gelen motorlu taşıtlar ihtisas gümrüğü uygulaması dışında tutuldu.

Ayrıca, motorlu kara taşıtlarının serbest dolaşıma giriş işlemlerini gerçekleştirmeye yetkili 8 Gümrük Müdürlüklerine ek olarak Yalova Gümrük Müdürlüğü eklendi.

Gümrüğe terk edilen taşıtların, kamu kurum ve kuruluşlarınca ticarete konu edilmemek kaydıyla getirilen taşıtların ve demonte vaziyette getirilen taşıtların serbest dolaşıma giriş işlemleri herhangi bir gümrükten yapılabilecek.

blank

KÜNYE - Haber Servisi

Haber Servisi
Lojistik Defteri 2011 yılında sektörel haberleri okuyucuların ulaştırmak amacıyla kurulmuş ve kurulduğu günden bu yana gittikçe büyüyen ve günlük binlerce ziyaretçiye ulaşmayı başarmış sektörel bir haber sitesi girişimidir. Sayfamızda paylaşılmasını istediğiniz haberleri info@lojistikdefteri.com.tr adresinden bize ulaştırabilir, benim de sektör hakkında söylemek istediklerim var diyorsanız da sayfamızda kendi adınızla yayınlanmasını istediğiniz yazılarını bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.