Lojistik Defteri
EKONOMİ

İkinci El Araçları da Kapsayan Taşıt Kredisi Paketi Açıklandı

Uzun zamandır konuşulan taşıt kredisi paketleri bugün kamu bankaları tarafından duyuruldu. Açıklanan yeni paketlerdeki beklenmeyen sürpriz ise açıklanan paketin belirli kriterlerlerde ki ikinci el araçlar için de geçerli olması oldu.

Türkiye’de üretim yapan anlaşmalı otomotiv üreticilerinden sıfır araç alacak kullanıcılar aylık yüzde 0,49 ile yüzde 0,69 arasında değişkenlik gösteren krediler ile araçlarını satın alabilecek. Sıfır araçlar için geçerli olan kredi paketi motosikletleri de kapsayacak şekilde hazırlandı. Genelde hep sıfır araçlar için çıkan kredi paketleri bu sefer ikinci el araç ve motosikletleri de kapsıyor. Yüzde 0,82 faiz oranı ve 6 ay ertelemeli krediler ise 150 bin TL üst limitine kadar kredi kullanılabilecek.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Kredi tutarının kasko değeri üzerinden öz kaynak/yabancı kaynak üzerinden hesaplandığını belirtmekte fayda var. İkinci el araçlarda üst limit harici yaş sınırı da 7 olarak belirlendi. 5 Haziran’dan itibaren kamu bankaları tarafından başvurular alınmaya başlanacak olup özel bankaların da kısa bir süre içerisinde avantajlı kredi paketleri tanıtması bekleniyor.

Related posts

“Ulaştırma” Dış Kredi Borcu En Yüksek Olan Sektör

Haber Servisi

THY’de 5 Milyon Dolarlık Reklam Filmi Faturası İcra Kurulu’na Takıldı

Haber Servisi

Tüketici Güveni Yılın En Düşük Seviyesinde

Haber Servisi

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi sizlere daha iyi hizmet verebilmek amacıyla çerez bilgilerinizi kullanmaktadır. Kabul Et Oku