İETT’nin Başına Lojistik Sektörünün Deneyimli İsmi Alper Bilgili Getirildi

alper-bilgili-iett
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Omsan Lojistik’te iş kariyerine başlayan ardından Aras Kargo, Arkas Lojistik, Mars Lojistik ve son olarak 2017 yılında Ekol Lojistik’te Filo Genel Müdürü olarak görev yapan Alper Bilgili, bundan böyle İETT’nin dümenine geçiyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İETT’nin genel müdürlüğüne Alper Bilgili atandı. Daha önce bu görevi vekaleten yürüten Hamdi Alper Kolukısa, İETT genel müdür yardımcılığı görevine geri döndü.

Alper Bilgili kimdir?

Alper Bilgili, 1997 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2000 yılında araştırma görevlisi olduğu Boğaziçi Üniversitesi’nde Ulaşım Mühendisliği alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2001’de de İstanbul Teknik Üniversitesi’nden MBA derecesini elde etti. Sektörün tecrübeli ismi Alper Bilgili, 2011 yılında IRU’dan “Yılın Uluslararası Taşımacılık Üst Yöneticisi”, 2013 ve 2015 yıllarında ise “Atlas Yılın Karayolu Lojistik Yöneticisi” ödüllerini aldı.

Alper Bilgili, kariyerinin ilk adımlarını Omsan Lojistik’te attı. Aras Kargo’da Operasyon Yöneticisi olarak çalışan Bilgili, öncesinde ise Arkas Lojistik’te Satış Uzmanı olarak görev aldı. Alper Bilgili, 2005-2014 Mars Lojistik’te Filo Yönetimi Genel Müdürü 2014-2017 yılları arasında ise yine aynı şirkette Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü. 2017 yılında Ekol Lojistik filosundan sorumlu genel müdür olarak atanan Bilgili, bugüne değin aynı görevi yürütüyordu.

Sayın Alper Bilgili’ye yeni görevinde başarılar diliyoruz. Yolu açık olsun.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Lojistik Defteri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme