İETT’de Unutulan Eşyalar 81 Bin Liraya Satıldı

02.08.2019
600
İETT’de Unutulan Eşyalar 81 Bin Liraya Satıldı

İETT’de unutulan eşyalar satıldı. İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından bekletilme süreleri dolan unutulan eşyaların satışı açık artırma usulü ile gerçekleşti. Eşyaları ihale ile bir kişi 81 bin liraya satın aldı.

Vatandaşların İstanbul’da toplu ulaşım araçlarında unuttuğu eşyalar, muhafaza süresi dolunca açık artırma usulüyle satışa sunuldu. Açık artırma Karaköy’deki İETT Genel Müdürlüğü’ne ait binada yapıldı ve söz konusu eşyalar arasında, tabletten bilgisayarlara, fotoğraf makinelerinden kol saatlerine ve güneş gözlüğüne kadar pek çok eşya bulunuyordu.

Bir kişi eşyaları toplu olarak ihaleyle 81 bin liraya satın aldı. Yolcular tarafından unutulan ve kaybedilen eşyaların kendilerine ulaştırıldığını söyleyen İETT Bulunmuş Eşya Bürosu Sorumlusu Esra Polat, ”Süre dolunca da sahibine teslim edilemeyen tüm eşyaları ayrıştırıyoruz. Sonra da satılacak durumda olanlar açık artırma usulüyle satışa sunuluyor. Biz bu işi her yıl yapıyoruz. Bu yıl toplu satış yaptık ve 81 bin liraya ürünlerin hepsi satıldı.” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.