Havalimanı Metrosunun İlk Etabı 2020 Sonunda Açılacak

19.12.2019
590
Havalimanı Metrosunun İlk Etabı 2020 Sonunda Açılacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, İstanbul Havalimanı’nın metro bağlantısı için çalışmaların devam ettiğini söyleyerek Gayrettepe-Havalimanı kesiminin 2020 sonunda, Halkalı-Havalimanı kesiminin ise 2022’de tamamlanacağını açıkladı.

2020 yılı bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda sunum yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, “İstanbul Havalimanı’nın metro bağlantısını sağlamak üzere yapım çalışmaları devam ediyor. Gayrettepe – Havalimanı kesimini 2020 sonunda, Halkalı – Havalimanı kesimini ise 2022’de tamamlamayı hedefliyoruz. Böylece her iki taraftan havalimanına yarım saatin altında metroyla ulaşımı sağlamış olacağız” dedi.

“Havacılıktaki gelişme, göstergelere de yansıdı”

Havacılığa yapılan yatırımlar ve düzenlemeler sayesinde Türkiye’nin, dünya ortalamasının üzerinde büyüme performansı gösterdiğini anlatan Turhan, havacılıktaki gelişmenin göstergelere de yansıdığını, havalimanı sayısını 2, toplam yolcu sayısını 6, uçak sayısını 3, kargo kapasitesini 7, sektör cirosunu 12, istihdamı ise 3 katı aşan şekilde arttırdıklarını vurguladı. anne porno

Dünyada gittikçe yaygınlaşan İHA’ların kayıt altına alınarak uçuşlarına ilişkin kuralların konulması amacıyla mevzuatı tamamladıklarını dile getiren Turhan, “İHA Kayıt ve Takip Sistemi ile elektronik ortama taşıdık. Oluşturduğumuz bu yapı pek çok ülkeye de örnek oldu. Çeşitli uluslararası toplantılarda katılımcılara tanıttık. Tasarımı ve üretimi ilk kez yerli bir firmamız tarafından gerçekleştirilen Sıcak Hava Balonu 10 Ekim’de test uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi.” dedi.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.