Google Haritalar Uygulamasına Hız Limiti Güncellemesi

google-maps
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Google Haritalar, otomobil kullanıcıları için hayli önemli eksiklerinden birini yavaş yavaş kapatıyor. Yeni güncellemeyle beraber uygulamaya dahil olan özellik büyük önem taşıyor. En popüler navigasyon uygulamalarından biri olan Google Haritalar, otomobil sahiplerinin dikkatini çekecek yeni bir güncelleme yayınladı.

Bu yeni güncellemeyle beraber artık uygulamanın sol alt köşesinde bulunduğunuz yoldaki hız limitini görmek mümkün olacak. Bu sayede kullanıcılar hiç bilmedikleri bir bölgede dahi veriye basit bir şekilde ulaşarak bölgenin kurallarına uygun bir şekilde ilerleyebilecek. Şimdilik Amerika’da iki bölgede çalışan bu güncellemenin ise zamanla yaygınlaşmaya başlaması ve globalde de dağıtılması bekleniyor. Güncellemenin hem iOS hem de Android kullanıcıları için getirildiğini de kaydedelim.

Daha güvenli bir deneyim

Navigasyon konusunda önde gelen isimlerden olan Google, Haritalar uygulamasını düzenli olarak geliştirerek tüm kullanıcıların daha güvenli bir deneyim elde etmesine odaklanıyor. Yeni güncellemenin tüm dünyaya dağıtılmasıyla beraber sık seyahat eden kullanıcılar için de gittikleri bölgenin hız kurallarına adapte olmak kolaylaşıyor. Haritalar’ın bir önceki büyük güncellemelerinden birinin Türkiye de dahil olmak üzere globale dağıtılan şarj istasyonu güncellemesi olduğunu hatırlatalım. Geçtiğimiz yılın sonunda yayınlanan bu güncelleme ile elektrikli otomobil kullanıcıları “şarj istasyonu” gibi anahtar kelimeleri girerek basit bir şekilde yakınlardaki istasyonları görüntüleyebiliyor.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Lojistik Defteri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme