Connect with us

OTOMOTİV

Ford Otosan, Üretimi Durdurma Arasını Uzattı

Haber Servisi

Published

on

Üretim operasyonlarına 27 Nisan’a kadar ara veren Ford Otosan, Kocaeli Fabrikaları’nda üretime verdiği arayı şu anki şartlar doğrultusunda 4 Mayıs’a kadar daha devam ettirme kararı aldı.

Sağlık Bakanlığı’nın Covid-19 pandemisinin yayılmaması yönündeki tedbirleri doğrultusunda, Kocaeli Fabrikaları’nda üretim faaliyetlerine 27 Nisan’a kadar ara verme kararı alan Ford Otosan, mevcut koşullar, uluslararası ticarette ve tedarik zincirinde yaşanan problemler sebebiyle üretim arasını şu anki şartlar doğrultusunda 4 Mayıs’a kadar daha kadar devam ettireceğini duyurdu.

Ford Otosan, üretimin yeniden başlama kararının ise salgının seyrine paralel olarak, operasyonel kısıtlamaların ve tedarik zincirindeki aksamaların düzelmesi, bayi ağının yeniden çalışma kabiliyetine kavuşmasına bağlı olarak alınacağı bildirdi. Şirket bu kararın, çalışanlarının sağlığı önceliğinde; ulusal ve uluslararası sağlık otoritelerinin açıkladığı güvenlik tedbirleri doğrultusunda alınacağını vurguladı.

Ford Otosan, planlarını Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı, Ford Motor Company ve Koç Topluluğu genelinde uygulanmakta olan tedbirler doğrultusunda güncellemeye devam ettiğini belirtti.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

OTOMOTİV

Ford Mustang’in Elektriklisi Güncellemeleri OTA Üzerinden Alabilecek

Haber Servisi

Published

on

Ford’un efsane modeli Mustang’in elektriklisi Mustang Mach-E’nin firma tarafından yapılan güncellemeleri kullanıcıları rahatsız etmeden OTA üzerinden indirip kurabilecek.

Son zamanlarda otomotiv alanında giderek yaygınlaşmaya başlayan OTA güncellemelerini en aktif olarak kullanan firma Tesla. OTA ile yapılan güncellemelerle araca yeni özellikler eklenirken araç güncellemeler ile sürekli olarak güncel teknolojileri takip edebiliyor. Ford’un yaptığı açıklamaya bakılırsa Mustang Mach-E modeli de bu konuda Tesla’dan geri kalmayacak gibi görünüyor.

Ford Mustang’in elektrikli SUV’u olan Mach-E sahip olduğu OTA güncellemesi ile uzaktan gelen güncellemeler ile fabrika çıkışlı olmayan birçok ek özelliği zamanla kazanacak.

Firma tarafından yapılan açıklamada gelecek güncellemelerin kullanıcılar farkına bile varmadan seçilen saat aralığında otomatik olarak araca indirilip 2 dakika gibi kısa bir süre içerisinde kurularak araç yeni özelliklere sahip bir şekilde kullanıma hazır olacak. Gelecek bazı güncellemelerin ise araca indirilerek çalıştırılması ile birlikte kurulacağı ve bunun da kullanıcıya hiçbir şekilde vakit kaybettirmeyeceği söylendi.

Continue Reading

OTOMOTİV

CarPlay Keyfini Klasik Porsche Modellerinde Kullanabileceksiniz

Haber Servisi

Published

on

Yapılan açıklamada klasik Porsche modellerini kullanan sürücülerin araçlarında bulunan eski radyolarını diledikleri takdirde Apple CarPlay destekli araç içi multimedya sistemine yükseltebilecekleri belirtildi. Fabrika çıkışı FM radyo, CD veya kaset çalar özelliği olan modellere yükseltme yapılabilen yeni multimedya sistemi basit tasarımı ile araç konsolunda herhangi bir kötü görünüme neden olmuyor.

Daha önceden de yine eski klasik araçlarına özel navigasyon sistemi geliştiren Porsche, o zamanlar da eski araçlara GPS ve Bluetooth desteği kazandırmıştır.

Dokunmatik Ekran ile Rahat Kullanım

6 normal düğme, 2 yuvarlak butonun butonun bulunduğu sistemin en önemli özelliği orjinal radyodan görünüm olarak pek farklı olmadığı gibi araca 3.5 inç büyüklüğünde dokunmatik bir ekran da kazandırıyor.

Günümüz teknolojisinde ekran biraz küçük olabilir ancak klasik Porsche aracınıza kazandırdığı özellikler ile bu eksikliğini gideriyor. Yeni dijital radyo entegrasyonu ile birlikte cihazınıza 2D ve 3D navigasyon özelliğinin yanında SD Kart, Bluetooth ve AUX özelliğinin yanında iPhone telefonunuzu kablo ile bağladığınız takdirde Apple CarPlay desteği kazandırmış oluyorsunuz.

Hangi Modeller Yükseltilebilecek?

Porsche yaptığı açıklamada1960’lı yıllarda üretilen ilk 911 modellerinden 90’lı yılların başında üretilen klimalı 911’lere kadar üretilen tüm 911’lere kurulabildiği belirtildi.

Continue Reading

OTOMOTİV

Renault ve Dacia Müşteri Memnuniyetinde Yine Lider

Haber Servisi

Published

on

Renault ve Dacia, sikayetvar.com müşteri memnuniyet endeksinde 2020 yılı ilk çeyreğini, kendi kategorilerinde zirvede tamamladılar. Türkiye’nin en büyük şikayet platformu sikayetvar.com’da Renault ve Dacia markaları aldıkları puanlar ile otomotiv kategorisinde kendi kategorilerinde birinci sırada yer aldı. İki marka da 2019 yılını kendi kategorilerinde birincilikle kapatmışlardı.

Markalar, yaklaşık 4 milyon üye ve aylık 7 milyon tekil ziyaretçiye sahip platformda, memnuniyet düzeyi, teşekkür oran, churn (müşteri kaybını engelleme) ve şikayet oran endeksine göre değerlendiriliyor.

Renault MAİS, OYAK’ın müşteri memnuniyeti vizyonu doğrultusunda temellerini 2,5 yıl önce attığı dijital dönüşüme büyük önem veriyor. Bu doğrultuda, müşteri memnuniyetini bir üst seviyeye taşımak üzere kurduğu Diyalog platformu ile sesli hizmetlerden sosyal ve dijital kanallara kadar kişiye özel, kolay ve benzersiz bir deneyim sunuyor. Diyalog İletişim Hattı, kaza ve arıza gibi durumlarda anlık müdahale hizmeti sunan Renault Yardım, tüm başvuru ve taleplerin değerlendirildiği Şikayet Yönetim Ekibi, kalite ve memnuniyet kontrol aramalarının yapıldığı Renault Dinliyor’un yanı sıra Sosyal Medya ve Dijital Kanallar ekibi ile 7/24 kesintisiz hizmet veriyor.

Continue Reading

Trending