Ford Mustang’in Elektriklisi Güncellemeleri OTA Üzerinden Alabilecek

01.06.2020
617
Ford Mustang’in Elektriklisi Güncellemeleri OTA Üzerinden Alabilecek

Ford’un efsane modeli Mustang’in elektriklisi Mustang Mach-E’nin firma tarafından yapılan güncellemeleri kullanıcıları rahatsız etmeden OTA üzerinden indirip kurabilecek.

Son zamanlarda otomotiv alanında giderek yaygınlaşmaya başlayan OTA güncellemelerini en aktif olarak kullanan firma Tesla. OTA ile yapılan güncellemelerle araca yeni özellikler eklenirken araç güncellemeler ile sürekli olarak güncel teknolojileri takip edebiliyor. Ford’un yaptığı açıklamaya bakılırsa Mustang Mach-E modeli de bu konuda Tesla’dan geri kalmayacak gibi görünüyor.

Ford Mustang’in elektrikli SUV’u olan Mach-E sahip olduğu OTA güncellemesi ile uzaktan gelen güncellemeler ile fabrika çıkışlı olmayan birçok ek özelliği zamanla kazanacak.

Firma tarafından yapılan açıklamada gelecek güncellemelerin kullanıcılar farkına bile varmadan seçilen saat aralığında otomatik olarak araca indirilip 2 dakika gibi kısa bir süre içerisinde kurularak araç yeni özelliklere sahip bir şekilde kullanıma hazır olacak. Gelecek bazı güncellemelerin ise araca indirilerek çalıştırılması ile birlikte kurulacağı ve bunun da kullanıcıya hiçbir şekilde vakit kaybettirmeyeceği söylendi.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.