Fevzi Gandur, Yeni Yatırımlarıyla “Çevre Dostu Şirket” Olmayı Planlıyor

fevzi-gandur-cevreci-yaklasim
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tüm taşıma modlarını bünyesinde barındıran Fevzi Gandur Logistics yeni yatırımlarını “çevre dostu” bilinci ile yapmaya devam ediyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Yönetim Kurulu Üyesi Fahri Dündar, geçtiğimiz aylarda faaliyete soktukları İzmir’de bulunan güneş enerjisi ile soğutması gerçekleştirilen soğuk hava deposunu anlattı. Tesisi çevreye zarar vermeyen güneş enerjisi ile soğuttuklarını söyleyen Dündar, bu sayede gıdaları sağlıklı bir şekilde soğuturken aynı zamanda çevreye de zarar vermediklerini vurguladı.

Karayolu taşımacılığında kullanılan araçların çevreye verdikleri zararın altını çizen Dündar, filolarında yer alan tüm araçları doğaya minimum seviyede karbon salınımı yapan Euro6 çevirmeye başladıklarını söyledi. Euro6 motorlu araçlar çevreye daha az ses yayması dolayısıyla geçiş yaptıkları bölgelerdeki ses kirliliğini de azaltıyor.

Çevresel Atık Bilincini Artıracak

İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi ve Dünya Engelsiz Yaşam Derneği (DEYADER) tarafından başlatılan atık toplama ve geri dönüşüm projesine de destek vermeye başlayacak olan şirket bu kapsamda ilk olarak Türkiyegenelindeki tüm ofislerindeki atıkların ayrıştırılarak geri dönüşüme gönderecek.

Çevre dostu olmayı şirket kültürü haline getirdiklerinin altını çizen Dündar, “Bu proje ile birlikte hem çevreye verilen zararın azaltılacağını hem de çalışanlarının temiz çevre bilinci ile hareket etmelerini amaçlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Lojistik Defteri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme