6.8 C
İstanbul

“Eğitimcinin Eğitimi” Programının Üçüncüsü Gerçekleştirildi

E-Bülten Aboneliği

Mail listemize kayıt olarak güncel içeriklerimizden herkesten önce siz haberdar olabilirsiniz.

Lojistik Derneği (LODER) ve Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) iş birliği ile düzenlenen III. Eğitimcinin Eğitimi programı kapsamında “Karayolu Yük Taşımacılığı” eğitimi İstanbul’da gerçekleştirildi.

Eğitime; LODER Başkanı ve Lojistik Eğitim Standartları (LES) Komitesi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Tanyaş, LES Komitesi üyeleri Pîrî Reis Üniversitesi DMYO Öğretim Görevlisi Barbaros Büyüksağnak ve KeyLine Genel Müdürü Dr. Kayıhan Ö. Turan ile eğitimin koordinasyonunu sağlayan UND Eğitim Merkezi Müdürü & Eğitimlerden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Muammer Ünlü ve UND İcra Kurulu Başkanı Alper Özel dahil 30 farklı üniversiteden ve lojistik sektöründen toplam 50 kişi katıldı.

UND Eğitim Merkezi Müdürü & Eğitimlerden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Muammer Ünlü eğitime katılanlara “Hoş geldiniz” diyerek başladığı açılış konuşmasında UND’nin faaliyetleri hakkında bilgi verdi ve UND’nin vizyonu ile geleceğe yönelik hedeflerini dile getirdi ve eğitimin başarılı olmasını diledi.

İlk gün eğitiminde öğleden önce Tırsan Treyler Satış Direktörü Haluk Özen Karayolu Yük Taşımacılığının terminolojisini ve temel kavramları, taşıt tipleri ve özellikleri, gelecek trendler; Avukat Egemen Gürsel Ankaralı taşıyıcının sorumlulukları, CMR Konvansiyonu ve iş hukuku alanında yaşananlar; Emekli Gümrükler Genel Müdürü ve UND Yönetim Kurulu Danışmanı Cahit Soysal izinli gönderici/izinli alıcı, teminat sistemleri, TIR, NCTS, Ortak Transit konuları ile ilgili bilgileri örnekler vererek aktardı. İlk gün öğleden sonra VIP Transport İşletme Müdürü & UND Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Vedat Tutu sefer maliyeti, geçiş belgeleri, taşıma evrakları ve sürücü evrakları; Reis Grup İcra Kurulu Başkanı Ersan Keleş proje taşımacılığı, soğuk zincir, tehlikeli madde, değerli ve hassas yükler ve karayolu yük taşıma araçlarında emniyetin önemine dair açıklayıcı bilgiler verdi ve bu şekilde ilk gün eğitimi tamamlandı.

İkinci gün, UND Eğitim Merkezi Müdürü & Eğitimlerden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Muammer Ünlü mesleki yeterlilik belgeleri; UND Danışmanı Bilal Yeşil sürüş ve dinlenme süreleri, analog ve dijital takograf cihazları ve uygulamaları; Reis Grup İcra Kurulu Başkanı Ersan Keleş lademetre ve desi hesapları; UND İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Evren Bingöl karayolu yük taşımacılığında uluslararası kurumlar; Arkas Sigorta Bölge Müdürü Murat Çetin risk yönetimi, sigorta ve poliçelerde dikkat edilmesi gereken maddeler; ALIŞAN İnsan Kaynakları Müdürü Dr. Gülşahiden Durucan sektörde iş imkanları ve sektörün eğitim dünyasından beklentileri konusunda aydınlatıcı bilgiler aktardı. UND İcra Kurulu Başkanı Alper Özel’in ulusal ve uluslararası gelişmelere dair genel bir değerlendirme yaparak katılımcıları bilgilendirmesi ile eğitim sona erdi. Her iki gün büyük bir beğeni ve ilgi ile takip edilen eğitim ve sunumlar esnasında sorulan tüm sorulara detaylı cevaplar alındı. Eğitimcilere LODER & UND Teşekkür Belgesi verilerek destekleri için teşekkür edildi.

Eğitim sonunda katılımcılara test ve açık uçlu sorulardan oluşan bir sınav yapıldı. Sınav sonunda başarılı olanlara LODER Başarı Sertifikası verilecektir.

UND sponsorluğunda Four Points by Sheraton İstanbul Dudullu Otelinde gerçekleştirilen eğitimler süresince katılımcılara aynı tesiste konaklama imkanı sağlandı.

Son derece başarılı geçen iki günün ardından eğitimden çok memnun kalan katılımcılar üçüncü kez yapılan Eğitimcinin Eğitimi programından güzel anılarla yurdun dört bir yanına döndüler. Önümüzdeki dönemde lojistiğin farklı bir alanında dördüncü Eğitimcinin Eğitimi programı LODER koordinasyonunda düzenlenerek ülkemizde lojistik eğitimi veren üniversitelerimizdeki öğretim elemanlarına ve sektör temsilcilerine destek olunmaya devam edilecektir.

- Reklam Alanı -

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisement -

Son Eklenenler

Nisan Ayına Benzin ve Motorin İndirimi ile Giriyoruz

Motorin ve benzin fiyatlarında gece yarısından geçerli olmak üzere indirime gidilecek. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) alınan bilgiye göre, söz konusu...

Shell’den Sağlık Bakanlığı’na 5 Milyon TL’lik Akaryakıt Desteği

Yaşanan bu zorlu dönemi sağlıklı bir şekilde atlatabilmek için tüm dünyanın el ele vermesi gerektiğini vurgulayan Shell Türkiye Ülke Başkanı Ahmet Erdem, “Bu mücadelede...

DKV Otoyol Kutuları Yakında İtalya’da Kullanılabilecek

3.000 kilometrenin üzerinde yol ağına sahip Autostrade per l’Italia, İtalya'daki ücretli otoyolların yarısından fazlasını işletmektedir. Sözleşmenin imzalanmasıyla DKV Euro Service, sertifikalı bir servis sağlayıcı...

MOOV By Garenta İstanbul’daki Hizmet Bölgelerini Genişletti

Eylül 2018’de Türkiye’de ilk kez serbest dolaşımlı paylaşımlı araçları İstanbulluların hizmetine sunan MOOV by Garenta, COVID-19 salgını sebebiyle hizmet bölgesini genişletme kararı aldı. Salgından dolayı...

Koronavirüs Salgını Detroit Otomobil Fuarını’da İptal Ettirdi

Koronavirüs salgını sebebi ile uluslararası etkinlikler bir bir iptal olmaya devam ediyor. Son olarak, dünyanın büyük ve önemli otomobil fuarlarından olarak kabul edilen Detroit...