Kapat

DAF Trucks Yönetimi’nde Değişiklikler

daf-trucks
blank
blank

Preston Feight, PACCAR Başkan Yardımcısı ve DAF Trucks Başkanı olarak en son göreviyle birlikte 20 yıldır PACCAR ile birlikte çalışıyor. Feight, bu yeni görevde, PACCAR’ın Seattle’daki şirket ofisinde DAF Trucks ve PACCAR Parts’ın sorumluluğunu üstlenecek. Preston, Ürün Planlama Direktörü, Baş Mühendis, Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmış olup 2015 yılında Kenworth Trucks’ın Genel Müdürlüğüne terfi etti.

preston-feightPreston Feight kimdir?

Kuzey Arizona Üniversitesi (Lisans-Makine Mühendisliği) ve Colorado Üniversitesi (Yüksek Lisans-Mühendislik Yönetimi) mezunu olup kayıtlı bir yüksek mühendis olan Preston Feight, 2017 yılında Avrupa Otomobil Üreticileri Birliği ACEA’nın “Ticari Araç Kurulu” nun başkanlığını yapmıştır.

Harry Wolters kimdir?harry-wolters

Avrupa Satış Direktörü olarak en son göreviyle birlikte 22 yıldır PACCAR ile birlikte çalışan Harry Wolters, DAF’deki kariyeri süresince Kamyon Montaj Denetleyicisi, Lojistik Yenilikleri Müdürü, Lojistik Operasyonları Müdürü, Eindhoven Kamyon Montaj Tesisi Müdürü, İnsan Kaynakları Direktörü ve Operasyon Direktörü olarak görev yapmıştır. Harry Wolters, Eindhoven Üniversitesi, İşletme Mühendisliği Yüksek Lisans bölümünden mezun olmuş ve 2017 yılında Stanford Yönetici Programına katılmıştır.

blank