Continental’den Otomatik Lastik Basınç Sistemi

continental-otomatik-lastik-basinc-sistemi
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lastik basıncı bir otomobilin dinamiklerinde büyük bir öneme sahip. Yol tutuştan tüketime, gürültü seviyesinden arazi kabiliyetine kadar pek çok kritere direkt olarak etki eden lastik basıncı Continental’in yeni geliştirdiği Dynamic Pressure teknolojisinin temelini oluşturuyor. Bu teknoloji, her bir tekerleğin içerisine, jant kollarına yerleştirilen mikro işlemciler ve kompresörler sayesinde lastik basıncını hareket halindeyken otomatik olarak ayarlayabiliyor ve gerekli durumlarda basıncı arttırıp azaltabiliyor. Sistem, lastik basıncını otomobilin sürüş modlarına göre de değiştirebiliyor. Yani otomobillerdeki sürüş modları gelecekte lastik basıncına da etki edecek gibi görünüyor.

Continental lastik basınç sisteminin önemli kazançları

Lastik basıncının artırılması, yuvarlanma direncini azaltarak uzun menzilli yolculuklarda yakıt tasarrufu sağlıyor. Ayrıca bu sayede lastiğin temas alanı da daraltılarak şiddetli yağmurda suda kızaklama riski azaltılıyor. Sistem arazi araçları için de fayda sağlıyor ve lastik basıncının azaltılması, kum üzerinde ilerleyen bir aracın daha rahat hareket etmesine imkan tanıyor. Araziden yola çıkıldığında lastik basıncının zahmetsizce yeniden ayarlanabiliyor olması da büyük bir kolaylık sağlıyor.

Continental‘in DynamicPressure teknolojisi, geleceğin mobilite senaryosunda da büyük bir öneme sahip olacak. Bu sistemle birlikte otonom araçların lastik basınçları servise gitmeden otomatik olarak ayarlanabilecek. Özellikle 7/24 hizmet veren veya otonom çalışan taksi veya minibüs gibi araçlar için bu teknoloji, çok daha basit ve uygun bir “otonom lastik bakımı” sağlayacak. Ayrıca, araçlar daima verimli bir şekilde çalışacağından, bu sistemler operatörler için de maliyette tasarruf sağlayacak. Böylece lastikler, potansiyel olarak daha ekonomik olmakla kalmayacak aynı zamanda daha çevre dostu ve güvenilir olacak. Bu nedenle DynamicPressure, Continental için geleceğin sürdürülebilir mobilitesinin yapı taşlarından birini oluşturuyor.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Lojistik Defteri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme