Kapat

Çiftay İnşaat’a 150 Yeni Mercedes Teslimatı

ciftay-insaat-mercedes
blank
blank

Mercedes-Benz Türk, araçları 150’şer 150’şer satmaya başladı. Geçen hafta Ekol Lojistik’e 150 Actros kamyon teslimatı gerçekleştiren kuruluş, bu kez Çiftay İnşaat şirketine 150 adetlik Mercedes-Benz Arocs, Actros ve Atego satışı yaptı.
Mercedes-Benz Türk, uzun yıllardır işbirliği içerisinde olduğu Çiftay İnşaat ile filo teslimatlarına bir yenisini daha ekledi. Mercedes-Benz Türk, madencilik, enerji, turizm ve petrol alanlarında hizmet veren Ankara merkezli Çiftay İnşaat’a yaptığı büyük bölümü Aksaray Kamyon Fabrikası üretimi olan 150 adetlik Arocs 4145 K, Arocs 3342 K, Arocs 4142 B, Actros 1845 LS, Actros 1842 LS ve Atego 2124 C aracın teslimatı nedeni ile Çiftay İnşaat yetkilileri ile bir araya geldi. Çiftay İnşaat, Mercedes-Benz yıldızlarına sahip 150 adet yeni aracını ağırlıklı olarak Erzincan ve Kayseri’de bulunan maden ocaklarında kullanacak.

Teslimat törenine Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, Satış Operasyonları Grup Müdürü Tolga Bilgisu, Mercedes-Benz Finansal Hizmetler Satış ve Pazarlama Direktörü Gökmen Onbulak, Has Otomotiv İcra Kurulu Üyesi Mustafa Sarıgül, Genel Müdürü Turan Dik, Çiftay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Sabit Aydın, Genel Müdürü Gülant Candaş ve Makine & Satın Alma Müdürü Namık Özcan katıldılar.

Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün yaptığı konuşmada, “Çiftay İnşaat ile olan iş ortaklığımız uzun yıllara dayanıyor. Sektördeki tecrübesi, saygınlığı, prensipleri ve müşteri memnuniyeti ile adından söz ettiren Çiftay İnşaat, araçlarının değişim zamanı geldiğinde yine Mercedes-Benz markasını tercih ederek araçlarımızdan duyduğu memnuniyetin altını çizmiştir. Markaya teslim ettiğimiz 150 adet araçtan bahsetmek gerekirse; Atego araçlarımız şehir içi ve kısa mesafe taşımacılığında ihtiyaçlara yanıt verebiliyor. 2010 yılından itibaren Aksaray Kamyon Fabrikamızda üretip hem yurt içinde kullanılan hem de yurt dışına ihraç ettiğimiz Actros araçlarımız ise hem yol performansı hem de ticari performansıyla dikkat çekiyor. Yine Aksaray Kamyon Fabrikamızda 2016 yılı başında üretmeye başladığımız Arocs kamyon ve çekicilerimiz ise inşaat sektörünün öne çıkan yıldızlarından. Çiftay İnşaat’ın filosunda bulunan yıldızlı araçlar ve kendileriyle uzun zamandır süre gelen iş ortaklığımız bizleri son derece gururlandırıyor. Çiftay İnşaat’la iş ortaklığımızın önümüzdeki dönemlerde artarak devam etmesini diliyoruz. 150 adetlik bu teslimatta emeği geçen tüm ekibime, Mercedes-Benz Türk Yetkili Bayii Has Otomotiv’e ve kredilendirilmesinde emeği geçen Mercedes-Benz Finansal Hizmetler’e ayrıca teşekkürlerimi sunarım.” dedi.

Mercedes-Benz Türk Yetkili Bayii Has Otomotiv İcra Kurulu Üyesi Mustafa Sarıgül ise, “Has Otomotiv olarak, Çiftay İnşaat’ın araç yenileme süreçlerinde yine Mercedes-Benz Türk’ü tercih etmeleri sebebiyle ve 150 adet aracın satışının gerçekleşmesinde katkımız olduğu için son derece mutluyuz. Mercedes-Benz Arocs, Actros ve Atego araçlarımız müşterisine sadece kalite, düşük yakıt ekonomisi değil; aynı zamanda yüksek ikinci el satış değeri de sunuyor. Bunlara ek olarak, sunulan servis ve hizmet imkânlarıyla da Mercedes-Benz yıldızlı ticari araçların pazarda fark yarattığı şüphesiz. Yeni araçlarının Çiftay İnşaat’a hayırlı uğurlu olmasını ve bol kazanç getirmesini diliyorum.” şeklinde konuştu.

Çiftay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Sabit Aydın ise yaptığı konuşmada, “İlk olarak gösterdikleri ilgi için Mercedes-Benz Türk’e, bu satışın gerçekleşmesindeki katkılarından dolayı Mercedes-Benz Türk Yetkili Bayii Has Otomotiv İzmir Şube’ye ve sağlamış oldukları destek ve kredi imkânları için Mercedes-Benz Finansal Hizmetler’e teşekkür ederim. Çiftay İnşaat olarak, 1963 yılında istihraç, hafriyat ve dekupaj faaliyetleri ile maden ocakları işletmeciliğine giriş yapmış olup; bugün maden, inşaat, turizm, petrol ve enerji sektörlerinde hizmet veriyoruz. Misyonlarımız arasında çevreye duyarlı olmak, müşteri memnuniyetini daima önceliklerimiz arasında tutmak, bulunduğumuz sektörlerdeki teknolojik gelişmeleri takip etmek ve çalışanlarımızın sağlık ve güvenliğini daima korumak bulunuyor. Aslında tam da bu noktalarda Mercedes-Benz Türk’le ortak paydada buluşuyoruz. Mercedes-Benz araçların yakıt ekonomisinde avantajlı olmaları, düşük emisyon değerleri sunmaları, standart olarak sunulan güvenlik donanımlarıyla fark yaratmaları ve zorlu şartlarda tüm taleplerimizi karşılayacak nitelikte güce sahip olmaları ile markanın satış esnasında ve sonrasında sunduğu müşteri hizmetleri sebebiyle araçlarımızı yenileme dönemimiz geldiğinde ilk tercihimiz yine Mercedes-Benz Türk’ten yana oldu. Araç parkımızın neredeyse tamamının Mercedes-Benz marka araçların oluşturuyor olması aslında tüm bunları özetler nitelikte.” dedi.

blank