Borusan Lojistik, Tırsan’dan 45 Adet Treyler Aldı

borusan-tirsan
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tırsan Treyler, Borusan Lojistik’e, 150 adetlik yatırımın devamı olarak 45 adet Tırsan Perdeli Multi Ride semi-treyler teslimatı gerçekleştirdi. Teslimat öncesi yapılan Tırsan Treyler Adapazarı tesislerinde gaziantepbelediye.com yapılan basın toplantısına, Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Borusan Lojistik İcra Kurulu Üyesi Okyay Öztuğran, Borusan Lojistik Karayolu Operasyon, Filo, Tedarik ve İhracat Operasyonları Müdürü Doğan Yıldız, Borusan Lojistik Stratejik Pazarlama Müdürü Arzu Gözet ve Tırsan Treyler Satış Koordinatörü Ertuğrul Erkoç katıldı.

cetin-nuhoglu“BORUSAN LOJİSTİK GİBİ TÜRK FİRMALARIMIZIN DAHA GÜÇLÜ OLMASI BİZİ GURURLANDIRIYOR”

Borusan Lojistik gibi, güçlü Türk firmalarının daha da güçlü olmasının kendilerini gururlandırdığını söyleyen Çetin Nuhoğlu, “Türk firmalarımızın sadece Türkiye içinde hizmet sunması değil, Avrupa’ya da açılması bizi onurlandırıyor. Avrupa’ya açılan firmalarımızın sayısının artırılması zaten bizim hedeflerimizden biri. Sadece Türkiye içinde hizmet sunmak değil, Avrupa içinde üretim yapmak, oralarda da Türkiye’nin elde ettiği başarıların sürdürülmesini sağlamak Türkiye’ye çok ciddi katma değer sağlıyor. Hizmet ihracatçıları olarak bu payı daha da artırmak amacındayız. Şu anda turizmden sonra en çok hizmet sağlayan ve döviz getiren sektör lojistiktir.” diye konuştu.

İlk 500 firmanın içinde 200’ün üzerinde hizmet sağlayıcı firmalar arasında lojistikçilerin de olduğunu hatırlatan Nuhoğlu, “Bunun sayısının artırılması önemli. Ankara’da, bu firmalarının sayısının artırılması için neler yapabileceğimizi konuşuyoruz. Bunun yolu da sadece Türkiye’nin ihracatını değil, Avrupa’nın ihracatını da diğer ülkelere taşımaktan geçiyor. Özellikle Orta Asya ve Rusya’ya taşımaktır. Avrupa’nın içindeki mal hareketlerine girmektir. Bu, firmalarımızın bundan sonraki temel hedefidir. Bu anlamda ümitliyiz. Bu çalışmalar da daralan Türkiye piyasasında ümit veriyor. Bu konu, yeni gelişmelerle birlikte daha da etkin olacaktır. TİM’de Hizmet İhracatçıları Birliği kuruldu. Bu iyi başlangıçtır. TİM hizmet ihracatçıların da çatı kuruluşu konumunda. Bu sektörün iyiye gitmesi için hepimiz çaba harcıyoruz.” dedi.

Borusan Lojistik’in uluslararası taşımacılıkta güzel işlere imza attığını söyleyen Çetin Nuhoğlu, “Borusan Lojistik yine iyi firmalarımızdan biri olan Balnak’ı satın almıştı. Bu süreçle birlikte uluslararası nakliyede de güzel işler yaptı. Yurtdışı yatırımları var. Böyle de bakınca nadir firmalarımızdan ve gurur duyduğumuz firmalardan biri.” şeklinde konuştu.

okyay-oztugran“BORUSAN LOJİSTİK’İN BÜYÜME YOLCULUĞU HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR”

Borusan Lojistik Uluslararası Taşımacılık İcra Kurulu Üyesi Okyay Öztuğran ise teslimat kapsamında yapılan konuşmasında şu konulara değindi:

“Borusan’ın uluslararası nakliyedeki büyüme yolculuğu hız kesmeden devam ediyor. Geçen yıl filomuzu genişletme ve büyüme kararı almıştık. Bu doğrultuda 105 adet trene uygun Tırsan treyler alarak yola çıktık. Bugün ise bunun 45 adet daha treyler alarak 150 adet treylere tamamlamış oluyoruz. Bu, büyüdüğümüzün bir göstergesi. Geçen senenin sonuna doğru Almanya’ya adım atıp Avrupa yolculuğumuzu başlattık. Parsiyel taşımacılıkta ciddi bir oyuncu olma yolunda hızla ilerliyoruz. Bu aynı zamanda büyük kontratlı müşterilerimizin işlerini desteklemek amacıyla yaptığımız yatırımdır. Aynı zamanda bizim Avrupa’nın dışında da bölgesel bir oyuncu olma planımız var. Zaten Kazakistan’da bir altyapımız var. Bunu yıllardır yürütüyoruz ve iyi bir şekilde büyüyor. O bölgede pazar lideri olarak devam ediyoruz. Bu yıl da çok yeni inovatif bir ürün çıkararak, Çin’den Türkiye’ye Kazakistan üzerinden treyler taşımacılığına başladık ve bu hat müşterilerimiz tarafından ilgiyle karşılandı. Özellikle havayollarının kapasitelerinin zorlandığı dönemde alternatif bir taşımacılık olarak belirli sektörlerde, dayanıklı tüketim, tekstil, pahalı elektronik ürünlerde Borusan güvencesiyle Çin’den gelip Kazakistan’da kendi kapalı kasa, tenteli treylerlerimize yükleyerek Türkiye’ye taşıyoruz.

Rusya pazarının ivmelenmesiyle Türkiye’den Rusya’ya olan taşımalarımızda da ciddi bir artış meydana geldi. Filo altyapımızın bir kısmını da Kazakistan’daki bu hizmetlerimizi desteklemek amacıyla da kullanacağız. Bir nevi bölgesel oyuncu olma planımız var. Elbette Avrupa bizim ana pazarımız. Almanya gibi çok büyük bir pazardan bölge ve yakın devletlerde başladığımız büyüme yolculuğumuzu sürdüreceğiz.

Özellikle ihracatın çok ciddi bir şekilde arttığını görüyoruz. İthalatta kur baskısı var. Biraz dengesizlik yaratıyor ama önümüze olumlu bakıp, seneye daha dengeli bir dış ticaretle devam edeceğiz.”

dogan-yildizBorusan Lojistik Karayolu Operasyon, Filo, Tedarik ve İhracat Operasyonları Müdürü Doğan Yıldız ise Borusan Lojistik olarak temel amaçlarının Avrupa ile Orta Asya’yı birbirine koridor olarak bağlamak olduğunu bu amaçla yaptıkları treylerlerin filolarının esnek yönetimini destekleyen özelliklere sahip olduğunu belirtti. Yıldız, “Bizim yurt içinde 2, yurt dışında ise 1 noktada filo operasyon noktamız var. Tüm tesislerimizi tek bir ekipman ve donanımla farklı ihtiyaçları farklı zamanlarda, farklı yerlerde kullanmayı amaçladık. Bu yatırımımızla da istediğimiz zaman yurt içinde ve yurt dışında Avrupa’da ya da Orta Asya’da farklı araç tiplerine uygun bir ekipman satın aldık. Filomuzun esnekliğini destekleyen bir yatırım gerçekleştirdik.” dedi.

arzu-gozetBorusan Lojistik Stratejik Pazarlama Müdürü Arzu Gözet ise törende yaptığı konuşmada, öncelikle Tırsan ve Borusan Lojistik’in birbirini bütünleyen markalar olduğunu belirterek, “Borusan Lojistik ve Tırsan Treyler inovasyona ve Ar-Ge’ye destekleyen firmalar. Bu iki markanın işbirliği yapması bizim için gurur verici. İlk kez Tırsan’ın fabrikasına geldim ve doğrusu çok etkilendim. Gerçekten Türkiye’nin değerlerinden bir tanesi. Aynı zamanda Borusan Lojistik de aynı kapsamda çalışmalarını sürdürüyor. Dolayısıyla iki markanın işbirliği yapması bizim için gurur verici.” dedi.

Borusan Lojistik’in stratejilerinin içinde yurtdışında büyümenin en önemli stratejilerden birini oluşturduğunu söyleyen Gözet, “Gerek Avrupa, CIS, Rusya bölgesinde, Kuzey Afrika gibi bölgelerde büyümeye devam edeceğiz. Yeni yaptığımız 150 araçlık yatırım da söz konusu bölgelerdeki çalışmalarımızı pekiştirecektir. Biz de ekip olarak pazarlama ve iletişim faaliyetlerimizi sürdüreceğiz.” diye konuştu.

ertugrul-erkocTırsan Treyler Satış Koordinatörü Ertuğrul Erkoç, toplantıda Borusan Lojistik’e satışını gerçekleştirdikleri treyler hakkında bilgi verdi. Erkoç, “Bugüne kadar Borusan Lojistik ile olan işbirliğimizde kaç adet treyler satacağız şeklinde yaklaşmadık. Nasıl bir fayda sağlayacağımızın peşine düştük. 150 adetlik treylerin son 45 adetlik teslimatındaysa Borusan Lojistik şöyle bir fikirle karşımıza çıktı: ‘Yurtiçinde ve yurtdışında farklı yüksekliklerde çekiciler kullanıyorlar. Biz öyle bir ekipman alalım ki tüm çekicilerimizle uyumlu ve yasal sınırlar içinde olsun ve farklı yüksekliklerde kullanılabilsin.’

Borusan Lojistik, yurtiçinde ve yurtdışında farklı ekipmanlar kullanıyor. Dolayısıyla bizden farklı çekicilere uyumlu treyler talep ettiler. Bununla ilgili Tırsan Ar-Ge Merkezi’ne teşekkür ediyorum. Ar-Ge Merkezimiz Tırsan Multi Ride treyleri geliştirdiler. Tırsan Multi Ride, piyasadaki tüm çekicilere uyumlu. Borusan Lojistik’in tüm isteklerin yerine getirmiş olduk.” dedi.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Lojistik Defteri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme