Connect with us

AKARYAKIT

Benzin Fiyatlarındaki Dalgalanma Devam Ediyor, Yine İndirim Var

Haber Servisi

Published

on

Covid-19 virüsü sonrası piyasalardaki petrol ve akaryakıttaki dalgalanma devam ederken, brent petrol 26-27 dolar civarından işlem görüyor. Bu düşüşten benzinde etkilendi. Benzinin ton fiyatı 195 dolardan, 170 dolara düşmesi pompalara 14 kuruşluk indirim olarak yansıdı.

Benzindeki bu hareketliliğe rağmen motorin fiyatında ise herhangi bir değişiklik olmadı. Motorinin tonuna gelen indirim pompalara indirim olarak yansımaya yetmedi. Motorinin tonu piyasalarda şu an 268 dolar civarından işlem görüyor.

Böylece gelen son indirim ile birlikte motorin ve benzin arasındaki fiyat farkı 32 kuruşa kadar çıktı. İndirim sonrası benzini satış fiyatı 5,06 TL’ye düşecekken motorin ise 5.38 TL’den satılmaya devam edecek. Bu rakamlar dağıtım şirketleri ve satış yerlerine göre ufak miktarlarda değişiklik gösterebiliyor.

AKARYAKIT

Pazartesi Günü Hem Benzin Hem de Motorine Zam Geliyor

Haber Servisi

Published

on

Sektör kaynaklarından edinilen bilgiye göre 18 Mayıs Pazartesi gecesini 19 Mayıs tarihine bağlayan gece motorinde 8, benzinde 13 kuruş olmak üzere zam bekleniyor. Döviz kuru ve petrol fiyatlarındaki dalgalanmalar akaryakıt fiyatlarına neredeyse her gün indirim veya zam şeklinde değişiklik olarak geri dönüyor.

Zammın gelmesi halinde belirtilen zam miktarları olduğu gibi pompa fiyatlarına yansıyacak.

Rafineriye uzaklığına ve bayilere göre ufak miktarlarda değişiklik olmasına rağmen 16 Mayıs itibariyle 1L benzin İstanbul’da 5,55 TL’den satılırken; Ankara’da 5,64 TL ve İzmir’de 5,67 TL’de satışı yapılıyor. Motorin fiyatlarında ise İstanbul’da 5,36 TL, Ankara 5,40 TL ve İzmir’de 5,44 TL’den satışı yapılıyor.

Continue Reading

AKARYAKIT

Benzin ve Motorine Yeni Bir Zam Daha

Haber Servisi

Published

on

Pompa fiyatlarına yansıyacak olan zam ile birlikte motorinde 27, benzinde ise 20 kuruşluk bir artış gelecek. Dünya genelinde gerçekleşen düşüşe rağmen ülke içerisindeki dolar kurunun yukarıya doğru sert artışı nedeniyle yapılan zammın bu gece yarısından itibaren gerçekleşmesi bekleniyor.

 

Benzin Zamları Peş Peşe Geliyor

 

Bugün gerçekleşecek olan zam ile birlikte bu hafta içerisinde benzinde 3. fiyat artışı gerçekleşmiş oldu. Hafta başındaki 7 kuruşluk zammı takip eden 5 kuruşluk zam sonrası bugün gelen artış sonrası hafta başından itibaren toplamda 32 kuruşluk bir fiyat artışı gerçekleşmiş oldu.

 

Continue Reading

AKARYAKIT

Benzin ve Motorinde Bu Gece Büyük İndirim Bekleniyor

Haber Servisi

Published

on

Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak şekilde benzinin litre satış fiyatına 31 kuruş motorinin ise 41 kuruş indirim yapılması bekleniyor.

Brent petrolün 15 dolar seviyesine gerilemesiyle birlikte akaryakıt ürünlerine büyük indirim gelmeye başladı. Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzine 31 kuruş, motorine ise 41 kuruş indirim yapılması bekleniyor.

Benzin ve motorinin satış fiyatı

Fiyat indiriminin ardından benzinin litre satış fiyatı İstanbul’da ortalama 5,14 liradan 4,83 liraya, Ankara’da 5,33 liradan 5,02 liraya, İzmir’de ise 5,38 liradan 5,07 liraya gerileyecek. Motorin fiyatları ise ortalama İstanbul’da 5.24 liradan 4,83 liraya, Ankara’da 5,32 liradan 4,91 liraya ve İzmir’de 5,36 liradan 4,95 liraya gerileyecek.

Aynı seviyeye gelmiş olacak

Böylelikle İstanbul’da benzin ve motorin litre satış fiyatları aynı seviyeye gelmiş olacak.

Continue Reading

Trending