Lojistik Defteri
OTOMOTİV

Avrupa’nın En Çok Satan Elektriklisi Leaf Oldu

nissan-leaf

Nissan Leaf, Avrupa’da yılın ilk 6 ayında en çok satan elektrikli otomobil oldu. Nissan’ın elektrikli modeli Leaf, tüm dünyada olduğu gibi Avrupa’da da yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Ocak-Haziran döneminde 18 bin adetten fazla satılan LEAF, üçüncü nesil versiyonuyla piyasaya çıktığı Ekim 2017’den bu yana Avrupa’da 37 bin adetin üzerinde sattı.

Çevresel performansı, dinamik dış tasarımı ve gelişmiş sürüş destek teknolojileriyle dikkat çeken tamamen elektrikli yeni Nissan Leaf, 40 kw/saatlik bataryasıyla Avrupa’nın yeni WLTP emisyonları ve ekonomi standardına göre 270 kilometrelik menzil sunuyor. Aynı zamanda dünyanın en çok satan elektrikli aracı unvanını taşıyan Nissan Leaf, satışa sunulduğu günden bu yana birçok ödül kazandı.

New York Uluslararası Otomobil Fuarı’nda ‘2018 Dünya Yeşil Otomobil’ ödülünü kazanan yeni otomobil ayrıca, hem Avrupa Yeni Otomobil Değerlendirme Programı EuroNCAP, hem de Japonya Yeni Otomobil Değerlendirme Programı tarafından 5 Yıldız ile değerlendirildi.

Nissan Leaf yenilikçi teknolojilerle geliyor

Yeni Leaf, Nissan Intelligent Mobility vizyonunun amiral gemisi olarak; enerji, sürüş ve sosyal hayatla entegrasyon konularında Nissan’ın öncü modeli konumunda. Nissan Intelligent Mobility; müşteriler arasında oldukça popüler olan Nissan ProPILOT, ProPILOT Park ve e-Pedal gibi yenilikçi teknolojileri bünyesinde barındırıyor. Bugüne kadar yeni Leaf müşterilerinin yüzde 72’si isteğe bağlı olarak sunulan ProPILOT yarı otonom sürüş sistemini seçti.

Related posts

Toyota Sakarya’da Üretilecek Modelini Gün Yüzüne Çıkardı

Haber Servisi

Honda 900 Bin Aracını Geri Çağırıyor

Haber Servisi

Volvo Elektrikli Otomobil için Vites Yükseltiyor

Haber Servisi

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi sizlere daha iyi hizmet verebilmek amacıyla çerez bilgilerinizi kullanmaktadır. Kabul Et Oku