8.4 C
İstanbul

Avrasya Tüneli’ne Yapılan Zam Trafik Yoğunluğunun Yönünü Değiştirdi

E-Bülten Aboneliği

Mail listemize kayıt olarak güncel içeriklerimizden herkesten önce siz haberdar olabilirsiniz.

Avrasya Tüneli’ne yapılan yüzde 56’lık büyük zam tartışılmaya devam ediyor. Yüksek zammın ardından İstanbullular köprülere yönelmeye başladı.

İstanbul’un trafik yükünü çeken köprülerde sabah saatlerinde ve akşam iş çıkış saatlerinde ciddi yoğunluk yaşanmaya başlandı.

Avrasya Tüneli İnşaat ve Yatırım A.Ş’den yapılan açıklamaya göre, 1 Şubat 2020 saat 00:00 itibarıyla geçerli olmak üzere tünelin tek yön geçiş ücretleri otomobiller için 36,40 TL, minibüsler için ise 54,70 olarak belirlenmişti.

İSTANBULLULAR ZAMDAN SONRA AVRASYA TÜNELİ’Nİ TERCİH ETMEDİ, KÖPRÜLERE YÖNELDİ

Yüzde 56’lık yüksek zammın ardından vatandaşlar, Avrasya Tüneli yerine köprülere yönelmeye başladı. Özellikle sabah saatlerinde ve iş çıkışı saatlerinde köprülerde aşırı trafik yoğunluğuna neden oldu.

Yüksek zammın ardından İstanbullular Avrasya Tüneli’nin tercih etmedi

FSM Köprüsü’nden Anadolu Yakaşı gidiş yönünde trafik durma noktasına geldi

VATANDAŞTAN ‘ZAM İPTAL EDİLSİN’ TALEBİ

Yüksek zamma vatandaşlardan da yoğun tepki geldi. Avrasya tünelini kullanan vatandaşlar fahiş zamma tepki gösterirken, bazı yazar ve siyasetçiler de fiyat artışlarının çok yüksek olduğunu belirterek, yetkililerden zammın iptal edilmesini talep etti.

İstanbul’da köprülerdeki ve Avrasya Tünelindeki trafik yoğunluğunu gösteren harita…

AHMET HAKAN FAHİŞ ZAMMI KÖŞESİNE TAŞIDI

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan Coşkun da, Avrasya Tüneli geçiş ücretlerine yüzde 56 zam yapılmasını köşesinde eleştirdi.

Hakan yazısında, “İnsaf nedir bilir misiniz? Peki ya ölçüden haberiniz var mı? Hiç mi ‘ya bu çok oldu’ demez içinizden biriniz? Enflasyon falan… Hiç mi hesaba katmazsınız? Hepsini geçtim “sürümden kazanmak” diye bir şey de mi bilmezsiniz?” ifadelerini kullandı.

YUSUF KAPLAN DA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Yeni Şafak gazetesi yazarı Yusuf Kaplan, Avrasya Tüneli için yapılan yüzde 56’lık zamma ‘İnsaf yahu diyerek tepki gösterdi.

Yusuf Kaplan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Avrasya Tüneli’ne % 56 zam yapılmış! İnsaf yahu! Bu tüneller, köprüler, yollar, raylar çok büyük hizmet oldu, kesinlikle. Allah razı olsun. Ama bu hizmetler orantısız zamlarla hezimete dönüşebilir! Millet kullanamadıktan sonra ne anlamı var ki!”

BİR ELEŞTİRİ DE METİN KÜLÜNK’TEN

AKP eski İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Avrasya Tüneli’ne yapılan büyük zama tepki gösterdi.

AKP’li eski vekil Metin Külünk, yapılan zamma ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Külünk “Anlaşılan, Avrasya tünelinin yöneticileri ya gazete okumuyor ya da uzayda yaşıyor. Yapılan zam ile enflasyon oranları ortada. Sayın Ulaştırma Bakanımız, tünel yöneticileri ile iletişim kurmalı ve de bu zamlara İstanbullular adına müdahale etmelidir” dedi.

BİR ELEŞTİRİ DE ŞAMİL TAYYAR’DAN

AK Partili eski milletvekili Şamil Tayyar, Avrasya Tüneli geçiş ücretine yapılan zammını eleştirdi. Kişisel Twitter hesabından tepkisini dile getiren Şamil Tayyar, yapılan zam için “hakkaniyetten uzak” yorumunda bulundu.

AVRASYA TÜNELİ ZAMMI

Avrasya Tüneli İnşaat ve Yatırım A.Ş., 1 Şubat 2020 saat 00.00 itibarıyla geçerli olmak üzere Avrasya Tüneli’nde geçişlere yeni zam yaptı. Tek yön geçiş ücretlerinin otomobiller için 36.40 TL, minibüsler için ise 54.70 olarak belirlendiği açıklandı.

Fiyatlar daha önce otomobiller için 23.30, minibüsler içinse 34.90 TL’ydi.

Yapılan son zamla birlikte, Avrasya Tüneli açıldığı günden bu yana ücretlere, toplamda yüzde 119 oranında zam gelmiş oldu.

- Reklam Alanı -

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisement -

Son Eklenenler

Nisan Ayına Benzin ve Motorin İndirimi ile Giriyoruz

Motorin ve benzin fiyatlarında gece yarısından geçerli olmak üzere indirime gidilecek. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) alınan bilgiye göre, söz konusu...

Shell’den Sağlık Bakanlığı’na 5 Milyon TL’lik Akaryakıt Desteği

Yaşanan bu zorlu dönemi sağlıklı bir şekilde atlatabilmek için tüm dünyanın el ele vermesi gerektiğini vurgulayan Shell Türkiye Ülke Başkanı Ahmet Erdem, “Bu mücadelede...

DKV Otoyol Kutuları Yakında İtalya’da Kullanılabilecek

3.000 kilometrenin üzerinde yol ağına sahip Autostrade per l’Italia, İtalya'daki ücretli otoyolların yarısından fazlasını işletmektedir. Sözleşmenin imzalanmasıyla DKV Euro Service, sertifikalı bir servis sağlayıcı...

MOOV By Garenta İstanbul’daki Hizmet Bölgelerini Genişletti

Eylül 2018’de Türkiye’de ilk kez serbest dolaşımlı paylaşımlı araçları İstanbulluların hizmetine sunan MOOV by Garenta, COVID-19 salgını sebebiyle hizmet bölgesini genişletme kararı aldı. Salgından dolayı...

Koronavirüs Salgını Detroit Otomobil Fuarını’da İptal Ettirdi

Koronavirüs salgını sebebi ile uluslararası etkinlikler bir bir iptal olmaya devam ediyor. Son olarak, dünyanın büyük ve önemli otomobil fuarlarından olarak kabul edilen Detroit...