Kapat

Arkas, Petrol Ofisini Seçti

arkas-petrolofisi
blank
blank

Arkas, gemilerinin 2,5 milyon litrelik madeni yağ ihtiyacını karşılamak için akaryakıt ve madeni yağ şirketi Petrol Ofisi’ni seçti.

Arkas Lojistik’in Petrol Ofisi ile 2017 yılında başladığı iş birliği yeni bir boyuta taşındı. Konteyner gemi filosu sahibi Arkas, gemilerinin madeni yağ ihtiyacını Petrol Ofisi’nden karşılamaya başlıyor.

Arkas Lojistik Orhanlı binasında bir araya gelen kurumların yöneticileri anlaşmayı imzaladı. Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Lojistik Hizmetleri Grup Başkanı Diane Arcas, “Arkas Lojistik olarak Nakliye İş Geliştirme birimimizle Derince’den 81 ildeki Petrol Ofisi bayilerine madeni yağ dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Bu yeni anlaşma ile de iş birliğimizi bir üst boyuta taşıyarak Arkas’ın Türkiye uğraklı gemilerinin madeni yağını Petrol Ofisi’nden almaya başlayacağımız için mutluyuz. Kendi alanlarında başarılı iki kurum olarak iş birliği alanlarımızı karşılıklı genişletiyoruz ve buna devam edeceğiz” diye konuştu.

Akaryakıt, madeni yağlar ve kimyasallar pazarları oyuncusu Petrol Ofisi’nin, gerek köklü geçmişi, gerekse her alandaki katkılarıyla ülkenin en önemli değerlerinden biri olduğunu belirten Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper de, “Arkas da küresel arenada Türkiye’yi temsil eden en önemli değerlerimizden, markalarımızdan biri konumunda. Sektörlerinde lider iki kuruluşun iş birliğini bu yeni anlaşma ile birlikte şimdi yeni bir alana daha taşıdık” diyerek, Türkiye’nin alanlarındaki en önemli ve büyük iki şirketi arasındaki ticaretin daha da gelişerek uzun yıllar boyunca devam edeceğine olan inancını vurguladı.

blank