Araçlarda “Aylık Kasko” Dönemi Başlıyor

01.06.2020
7.149
Araçlarda “Aylık Kasko” Dönemi Başlıyor

Herhangi bir servis kısıtlaması olmadan, kredi kartına bloke koymadan aylık 30-100 TL arasında değişen fiyatlar ile yaptırabileceğiniz aylık kasko aracınızı çift taraflı çarpışma,çalınma ve yanma gibi hasarlara karşı tam güvence ile koruma altına alıyor.

Türkiye’de ilk kez aylık kasko sigortasının hizmete sunulduğunu belirten İstanbul Sigorta Acenteleri Derneği Onursal Başkanı Turusan Bağcı konu ile ilgili yaptığı açıklamada sigortalının istediği zaman aylık poliçesini iptal ettirebileceğini, poliçeyi durdurma ve geniş teminatlı poliçeye geçiş gibi işlemlerin kolayca yapılabileceğini belirtirken aynı zamanda bu kasko seçeneğinde servis kısıtlaması olmadığının da altını çizdi.

Olası bir hasarda aracınızı istediğiniz servise götürebileceğinizi söyleyen Bağcı, hasar durumunda araç tamiri için istenilen serviste yapılabileceğini belirtirken aylık kaskoya ek olarak isteğe bağlı olarak İhtiyari Mali Mesuliyet teminatı ve 7/24 Asistans Paketininde poliçeye eklenebileceğini söyledi.

Aylık Kaskonun Diğerlerinden Farkı Nedir?

Diğer kasko poliçelerinden farklı olarak aracınızı yıllık olarak değil de belirlenen ay içerisinde koruma altına alan Aylık Kasko, aracınızı sık kullanmadığınız dönemlerde veya yenileme zamanı geldiği halde belirli nedenlerle yenileme yapamadığınız durumlarda kredi kartı limitinize bloke koyulmadan aracınızı koruma altına almanızı sağlıyor.

Aylık Kasko Poliçesini İsteyen Herkes Yaptırabilir mi?

Mevcut kaskosu yenileme vadesi içinde olan veya vadesi 15 güne kadar olan bireysel müşteriler aylık kasko yaptırabilir.

Aylık Kasko Poliçesini Her Ay Yeniden Yaptırmak mı Lazım?

Aylık Kasko sigortası sizden aksi bir dönüş olmadığı sürece kredi kartınızın limiti yeterli olması halinde her ay otomatik olarak yenilenir.

Aylık Kaskonun Kapsamı Nedir?

Aylık kasko aracınızı çalınma, yanma ve çift taraflı çarpışmalar gibi tehlikelere karşı korur. Dilediğiniz takdirde ihtiyari mali mesuliyet sigortası ve asistans gibi hizmetleri ekleterek kasko poliçenizin kapsamını genişletebilirsiniz.

Aylık Kasko için Ne Kadar Ödeme Yapmam Gerekli?

Aylık kasko fiyatları araç model yılı, türü vs gibi bilgilere göre değişkenlik göstermekle birlikte ortalama 30 TL ile 100 TL arasında fiyatlarda değişkenlik göstermektedir.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.