Lojistik Defteri
OTOMOTİV

Aracınızın Camına Reklam Dönemi Yakında Başlayabilir

cam-reklam

Grabb-It’in yeni reklam fikri, özel araçların camlarına hareketli reklamların eklenmesini içeriyor. Proje eğer trafik kurallarına takılmazsa birçok araca yeni bir kazanç kapısı ya da bedava benzin olarak dönebilir.
Philip K. Dick’in “Androidler Elektrikli Koyun Düşler Mi?” adlı romanından uyarlanan Blade Runner filmi, distopik bir geleceğin ve cyberpunk evreninde sokakların nasıl olabileceğinin sinyallerini veriyor. Kafamızı çevirdiğimiz her yerde karşılaşacağımız reklam panolarını içeren sokaklardan oluşan bu evren, dijital reklam platformu Grabb-It‘in yeni fikriyle gerçeğe dönüyor.

Grabb-It’in yeni reklam fikri, özel araçların camlarına hareketli reklamların eklenmesini içeriyor. Şirket, bir araçların arka camlarını hareketli birer reklam panosuna çeviriyor ve böylece kaldırımda ya da trafikte aracı gören herkes istemsiz bir şekilde reklamlara maruz kalmış oluyor. Şirket, halihazırda yürüttükleri sürüşü yaparken, fazladan para kazanmalarını sağlayarak, şimdi araç paylaşımı ve teslimat sürücüleri ile çalışmayı hedefliyor.

Grabb-It’in yeni reklamları, araç ilerledikçe değişiklik gösterebilir. Örneğin, araç bir etkinlik alanının yanından geçerken oradaki herhangi bir etkinliğin biletleri ekranda belirebilir ya da bir barın yanından geçerken bir anda “Happy Hours” reklamları yayınlanabilir.

Grabb-It reklamları araba camında oynatabilmek için arabanın sağ arka penceresinin içine bir malzeme ile minik bir projeksiyon malzemesi entegre ediyor. Bu malzeme çok ince olduğu için pencerenin açılmasını engellemiyor. Arabanın içine küçük bir projektör monte ediyorlar ve pencereden dışarı görünecek şekilde reklamları yansıtıyorlar. Üstelik reklamlar doğrudan güneş ışığının geldiği bir yerde bile net bir şekilde görünüyor. Standart projeksiyonlar gibi karanlık bir alan gerekmiyor.

Fakat araca bir yolcu bindiğinde projeksiyon kapanıyor ve reklamlara ara veriliyor. Bu da reklamların sürücü için ekstra bir gelir kaynağı olduğunu kanıtlamış oluyor. Grabb-It’in sürücüler için kurulum maliyetini karşılayacağını da belirtelim.

Related posts

PSA Grubu’ndan Rekor Büyüme

Haber Servisi

Nissan Sürücülere Sanal Yol Arkadaşı Geliştiriyor

Haber Servisi

Michelin’den BP ile OMSAN’a Teknik Eğitim

Haber Servisi

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi sizlere daha iyi hizmet verebilmek amacıyla çerez bilgilerinizi kullanmaktadır. Kabul Et Oku