blank
amazon-prime

800 Milyar Dolarlık Yük Pazarına Dokunacak

Amazon bir yandan insansız hava araçlarıyla ürün teslimatına başladı ama bir yandan da kara yoluyla taşımacılık sektörünü dağıtmak istiyor. Gelen yeni bilgiler e-ticaret devinin lojistik sektörü için Uber benzeri bir uygulama geliştirdiğini gösteriyor.Amazon’un taşımacılık konusunda kargo uçaklarına varana kadar satın almalar yaptığını biliyoruz.

Business Insider‘ın edindiği bilgilerse Amazon’un taşıma işi yapan kamyon veya tır sürücüleri için yeni bir uygulama geliştirdiği yönünde. Bu uygulamayla taşımacılık yapan kişiler yeni işler alabilecek ve elbette taşıma şirketi/aracı arayan kişiler de bu ihtiyaçlarını daha kolay bir şekilde karşılayabilecek.

Amazon’dan konuyla ilgili bir açıklama yok ancak edinilen bilgiler bu uygulamanın gelecek yaz ayında pazarda olacağını gösteriyor. Amazon’un hedefi yüzde 15 gibi bir komisyon alan aracıları aradan çıkarmak olduğu söyleniyor ancak e-ticaret devinin de yeni bir arabulucu olacağı gayet net. Sadece bu noktada daha uygun komisyon oranlarıyla taşımacı şirketlerinin kazancını artırabilir veya taşıma ücretlerini düşürebiliyor.
buca escort
Diğer yandan işin teknoloji tarafında Amazon’un kişiselleştirme ve gerçek zamanlı fiyatlandırma gibi özellikler sunacağı, aynı zamanda ödeme tarafında da akıcı bir işleyiş planladığı aktarılıyor. Daha önce 400 milyar dolarlık lojistik sektörüne derin dalış yapacağını paylaştığımız Amazon’un bu sayede 800 milyar dolarlık bir pazara dokunacağı ifade ediliyor ki aşağıda da görebileceğini gibi Amazon’un taşıma hacminin 3 yıl içinde Fedex’i 7 yıl içinde de UPS’i geçmesi bekleniyor.

amazon-lojistik

blank

KÜNYE - Haber Servisi

Haber Servisi
Lojistik Defteri 2011 yılında sektörel haberleri okuyucuların ulaştırmak amacıyla kurulmuş ve kurulduğu günden bu yana gittikçe büyüyen ve günlük binlerce ziyaretçiye ulaşmayı başarmış sektörel bir haber sitesi girişimidir. Sayfamızda paylaşılmasını istediğiniz haberleri info@lojistikdefteri.com.tr adresinden bize ulaştırabilir, benim de sektör hakkında söylemek istediklerim var diyorsanız da sayfamızda kendi adınızla yayınlanmasını istediğiniz yazılarını bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.