Kapat

Alibey Uluslararası Nakliyat’a 25 Renault Trucks

alibey-renault
blank
blank

Türkiye’de kendi şirketiyle faaliyetinin 20. Yılını kutlayan Renault Trucks, hız verdiği teslimatlarına devam ediyor.Son olarak Düzce-Kaynaşlı merkezli Alibey Uluslararası Nakliyat, 25 adet Renault Trucks T520 yüksek kabin çekici alarak filosuna yatırım yaptı.

Merkezi Kaynaşlı-Düzce’de bulunan ve lojistik sektörünün önemli oyuncularından olan Alibey Uluslararası Nakliyat, yurtiçi ve uluslararası lojistik hizmetleri için yatırımlarına Renault Trucks ile devam ediyor. Yurtiçinde 81 ilde ve uluslararası platformda Avrupa-Türkiye arasında hizmet sunan Alibey, filosunu 520 beygir gücündeki 25 adet Renault Trucks T serisi yüksek kabin çekiciler ile genişletti. 19 adet öz mal Renault Trucks çekicisi bulunan Alibey Uluslararası Nakliyat, yeni alımları ile toplam 44 adet araçlık filosunun tamamını tek markalı hale getiriyor.

Düzce’de düzenlenen teslimat törenine Renault Trucks adına Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu, Satış Sonrası Direktörü Serkan Karataban, Bölge Müdürü Gökhan Hıraca, Satış Sonrası Bölge Müdürü Mehmet Takpak, Koçaslanlar Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Koçaslanlar, Genel Müdürü Mesut Süzer, Kocaeli Servis Müdürü Ahmet Güler katılırken araçlar, Alibey Nakliyat Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Kaya ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayhan Kaya’ya teslim edildi.

Tören öncesi yapılan basın toplantısında kendisinin de uzun süre uzun yol ağır ticari araç sürücülüğü yaptığını kaydeden Alibey Uluslararası Nakliyat Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Kaya, o yüzden yatırımlarını yaparken şirketleri için verimli, sürücüleri için konforlu araçları seçtiklerini söyledi.

Kaya, Almanya ile Türkiye arasında ekspres parsiyel taşımacılık yaptıkları için araçların hem güçlü hem de konforlu olmasına dikkat ettiklerini kaydederek, şunları söyledi: “2012 model Renault Trucks Premium 460 bg çekicilerimiz ile 650.000 km yaptık. 2015 yılında teslim aldığımız Renault Trucks T serisi araçlarla da 350.000 kilometreye ulaştık. Filomuzda farklı marka ve aynı özellikte çekiciler bulunuyordu. Bu dönemlerde yaptığımız yakıt tasarrufu karşılaştırmalarında Renault Trucks araçlarımızda operasyon maliyetlerimize katkıda bulunan 4 puanlık bir yakıt tasarrufu gözlemledik. Lojistik firmalarının operasyon giderlerinin yüzde 40’ının yakıt olduğunu düşünürsek bu tasarruf, hem bizler hem de müşterilerimiz için ciddi bir karlılık sağlıyor. Elde ettiğimiz yakıt tasarrufu ve diğer avantajları ile araçlardan memnuniyetimiz, yeni alımlarımızda yolumuzun yeniden Renault Trucks ile kesişmesine neden oldu”

Kaya: “Yakıt tasarrufuyla karlılık sağlıyoruz”

Yakıt tasarrufunda Renault Trucks çekicilerden memnuniyetlerini dile getiren Kaya; “Aynı özelliklerdeki araçlar ve aynı sürücüler ile yapılan karşılaştırmalarda diğer araçlarda yüzde 30-32 civarında olan tüketim, Renault Trucks çekicilerde yüzde 26-28’lere düşüyor. Bu oranlar bizler için çok önemli” diye belirtti.

Renault Trucks çekicilerinin alımlarında bakım sözleşmeleri de yaptıklarının çizen Kaya; “Hem yurtiçi hem de yurtdışında yaygın ve anında çözüm sunan servis hizmetleri, operasyonlarımızı kolaylaştırıyor. Araçlarımızın alımları sırasında servis sözleşmesi yapıyoruz. Böylece Renault Trucks satış sonrası ekibi, bizim yerimize araçların tüm bakım ve onarımından sorumlu oluyor. Bu avantaj, maliyet, iş gücü ve zaman tasarrufu açısından bir lojistik şirketi için büyük tasarruf. Yeni 25 aracımızın alımında da 5 yıllık Renault Trucks Excellence Bakım Sözleşmesi yaptık” şeklinde açıkladı.

Kaynaşlı’nın Türkiye’de taşımacılık sektörünün en ağır işlerini yapan bölge olduğunun altını çizen Kaya, “Bu bölge Türk nakliye sektörü için de önemlidir. 1998 yılından beri bu işi yapıyoruz. Ama 2006 yılında kendi C2 Yetki Belgemizi alarak 7 araçla şirketimizi kurduk. Daha sonra ikinci bir şirket açtık ve sonra Almanya’da Alman menşeli bir firma kurduk. Alınan araçlarla birlikte tüm filomuz Renault Trucks çekicilerden oluşuyor” diye konuştu.

Renault Trucks Excellence Servis Sözleşmesiyle Araçlar Her Zaman Yolda

Törende kısa bir açıklama yapan Renault Trucks Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu; “Öncelikle hali hazırda Renault Trucks çekicileri kullanan Alibey Uluslararası Nakliyat’ın yine araçlarımızı tercih etmelerinden duyduğumuz memnuniyeti belirtmek isteriz. Öte yandan yüksek kabin tercihleri ile sürücü konforunu önemsediklerini gösterdiler. T520 yüksek kabin, performansının yanı sıra kabin konforu, sürücü rahatlığı ve güvenliği açısından ön plana çıkıyor. Ayrıca her zaman altını çizdiğimiz üzere Renault Trucks olarak müşterilerimize toplam çözümler sunarak sahip olma ve operasyon maliyetlerini gözetiyoruz. Bu anlamda Alibey Nakliyat, sunduğumuz finansal hizmetlerden ve bakım sözleşmelerinden de yararlanarak tam bir paket ile yeni araçlarını yola çıkartıyor. Yeni alımlarında Alibey Nakliyat, Renault Trucks Finans Hizmetleri’nin sunduğu avantajlı koşullardan yararlandı. Alımları sırasında yapılan Renault Trucks Excellence Servis Sözleşmesi de önceden planlanmış ve filolarına özel geliştirilmiş bakım ve onarım hizmetleri ile büyük kolaylık sağlıyor. Sözleşmeler dahilinde beş seneye kadar araçların tüm bakım ve bakım-onarım çalışmaları, Renault Trucks satış sonrası ekibi tarafından yürütülüyor ve takip ediliyor. Böylece ayrı bir iş yükü olan bakım ve onarım işlemlerinin planlanması ve takibi hafifletildiği gibi avantajlı bir bütçe ile operasyonel maliyetlerinde de tasarruf yapmaları sağlanıyor” diye belirtti.

Teslimat törenine katılan Koçaslanlar Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Koçaslanlar da satış sonrası hizmetlere verdikleri öneme dikkat çekti ve Renault Trucks müşterilerinin üst düzey hizmet aldıklarını kaydetti.

blank