Kapat

3.Havalimanı’nın Açılışında Değişiklik Yok

3-havalimani
blank
blank

3. havalimanı açılış tarihi ile ilgili bazı basın yayın organlarında çıkan haberlerle ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Basın Müşaviri Turan Özyanık aracılığı ile AirportHaber’e özel bir açıklama yaptı.

29 Ekim’de açılması planlanan İstanbul Yeni Havalimanı için medyada yer alan 31 Aralık tarihi Bakan Turhan tarafından yalanlandı. AirportHaber’e Bakan Turhan adına konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Basın Müşaviri Özyanık; havalimanı açılış tarihinin kesin olarak 29 Ekim olduğunu ve açılışın da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacağını ifade etti.

Taşınma ile ilgili bazı detaylar da veren Özyanık; havalimanının 29 Ekim’de kesin olarak açılacağını ancak tüm taşınma işleminin kademeli olarak gerçekleşeceğini belirtti. Basında yer alan havalimanının açılışının 31 Aralık’a ertelendiği haberlerinin gerçeği yansıtmadığını sözlerine ekleyen Özyanık; 29 Ekim tarihinin değişmediğini vurguladı.

31 ARALIK’TA AÇILACAĞI İDDİA EDİLMİŞTİ

Bazı medya organlarında İstanbul Yeni Havalimanı’nın 29 Ekim’deki açılış tarihinin değiştiği ve 31 Aralık’a ertelendiği iddia edilmişti. 31 Aralık’ta yapılacak açılışla birlikte taşınmanın da bu tarihte gerçekleşeceği ifadeleri medyada yer almıştı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı AirportHaber aracılığı ile bu iddiaları yalanlarken, açılışın kesin olarak 29 Ekim’de yapılacağını vurguladı.

@Airport Haber

blank