blank

2020 Zamlarından Araç Muayene Ücretleri de Nasibini Aldı

Araç muayene ücretleri bugün itibariyle yeniden değerleme oranında artış gösterdi. Yeni zamlarla birlikte muayene ücretleri 174,64 TL ile 462,56 TL arasında araç sınıfına göre değişiklik gösterecek.

Araç muayene ücretlerinde, Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği ile 2020 yılı için yüzde 22,58’lik bir artış oranı belirlendi. Yeni zamlar sonrası bugünden itibaren geçerli olmak üzere KDV dahil muayene ücretleri çekici,kamyon,otobüs ve tankerlerde 377,60 TL’den 462,56 TL’ye, otomobil,kamyonet,minibüs,arazi taşıtı,özel amaçlı taşıt,yarı römork ve römorklarda 279,66 TL’den 342,2 TL’ye yükseltildi. Traktör,motosiklet ve motorlu bisikletlerin ise 142,78 TL olan muayene ücretleri 174,64 TL’ye çıkarıldı.

blank

KÜNYE - Haber Servisi

Haber Servisi
Lojistik Defteri 2011 yılında sektörel haberleri okuyucuların ulaştırmak amacıyla kurulmuş ve kurulduğu günden bu yana gittikçe büyüyen ve günlük binlerce ziyaretçiye ulaşmayı başarmış sektörel bir haber sitesi girişimidir. Sayfamızda paylaşılmasını istediğiniz haberleri info@lojistikdefteri.com.tr adresinden bize ulaştırabilir, benim de sektör hakkında söylemek istediklerim var diyorsanız da sayfamızda kendi adınızla yayınlanmasını istediğiniz yazılarını bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.