Kapat

2018’de 5 Bölgeye Metro

metro
blank
blank

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, “2019’da 400 km.’den fazla metro ağı” projesine göre, Üsküdar’dan Beşiktaş’a, Gayrettepe’den Mahmutbey’e kadar olan planlanan 5 metro hattı için büyük bir hızla çalışıyor.

2018’de İstanbul’un 5 bölgesi yeni metro hatına kavuşacak. Bu hatlarla hem trafik rahatlayacak, hem yaşam kolaylaşacak. İlk sırada; Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Hattı var. Sancaktepe Metro Hattı’nın ikinci kısmı için çalışmalar tüm hızıyla sürerken, sürücüsüz metro olarak bilinen hattın tamamı bittiğinde Çekmeköy-Atatürk Havalimanı 68 dakikaya inecek.

Kabataş, Beşiktaş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı kaba inşaatı tamamlandı. Hat, gelecek yıl hizmete sunulacak ve hat sayesinde Mahmutbey-Sabiha Gökçen Havalimanı arası 95.5 dakikaya inecek. Halkalı-Gebze Marmaray Hattı’nın açılması 29 Ekim’i bulacak. 76 km.’lik hat, günde 75 Bin yolcu taşıyacak.

Gayrettepe-Kemerburgaz-Yeni Havalimanı Metro Hattı ile 3. Havalimanı’na ulaşmak kolaylaşacak. Gayrettepe-Kemerburgaz-Yeni Havalimanı Metro Hattı, Eyüpsultan, Kağıthane, Küçükçekmece, Şişli, Arnavutköy ve Başakşehir İlçeleri’nden geçecek. Sabiha Gökçen Havaalanı-Kaynarca Hattı da 2018 yılı sonunda hizmete açılacak.

blank